BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

                                                 Ccleaner Nedir? Ne işe Yarar?

                
   Programımızın ismi Ccleaner.Bir çok kişi bu programı bilmiyodur,görenler olsada ne işe yaradığını bilmiyodur.

          Ccleaner nedir?
Ccleaner hem bir bilgisayar hemde bir Mac yazılımıdır. Crap Cleaner kelimelerinden oluşan Ccleaner, Türkçe'de "Pislik temizleme" anlamına gelmektedir. Ccleaner bilgisayarınız için tam bir alet çantasıdır. Priform firması tarafından üretilen yazılım alanında oldukça popülerdir. Program ne işe yarar diye merak ediyorsanız hemen söyliyelim "Bilgisayarınızı temizler                                                                                         ve Optimize" ederccleaner
Programın adet versiyonu bulunmaktadır. İlki ücretsiz versiyonudur. Ücretsiz versiyonda kişiye hiçbir destek verilmez. Yazılım güncellemelerinden yani update'lerden yararlanamazsınız. İkincisi ise Profesyonel versiyonudur. Bu versiyondada yazılımı update edebilir, yazılımla ilgili teknik destek alabilirsiniz. Bu versiyon genelde ev kullanıcıları için önerilmektedir. Üçüncüsü ise Business Edition versiyonudur. Adında anlayacağınız üzere işyerleri için önerilen bu versiyonda yine yazılımla ilgili teknik destek alabiliyor, güncellemeleri otomatik olarak yapabiliyorsunuz. Dördüncü sürüm ise Network Edition adında bir sürümdür buda şirketinizde 10 adet bilgisayar için tek lisansla yazılımı kullanbileceğiniz anlamına gelir. Network edition versiyonu diğer tüm versiyonlardan farklıdır. Şöyle ki yazılımı ana bilgisayara yüklersiniz ve yazılımla birlikte ağ üzerindeki bilgisayarlara erişerek yazılımı çalıştırabilirsiniz. Ayrıca Ccleaner'ın Usb bellekten çalışan portable versiyonuda mevcuttur. Portable versiyon nedir diyenler için şöyle açıklayalım yazılımı bilgisayarınıza kurmadan bir usb bellek aracılığı ile yazılımı çalıştırabilmenizdir.
                                                                                         Ccleaner Ücretli midir?
Ccleaner yazılımının Free adlı versiyonu ücretsizdir. Profesyonel sürümü 24.95 dolar, Business Edition 34.95 dolar, Network edition ise ağdaki bilgisayar sayısına göre ücreti değişmektedir. 10 Bilgisayar için sadece temizleme fonksiyonları olan yazılım 199 dolarken, 10 bilgisayar için hem temizleme ve defrag özelliği birlikte olan yazılım 249 dolardır. Network editionda 25, 50, 100 ve 100+ yani 100 ve üzeri bilgisayar için lisansları bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza göre tercih edebilirsiniz.

                                                                                        Ccleaner Ne İşe Yarar?
Ccleaner konumuzun başındada belirttiğimiz üzere bilgisayarınızı optimize etmenize yani hızlandırmanıza yarayan bir yazılımdır. Yazılım 4 ana kategoriden oluşmaktadır. İlki Cleaner kategorisidir bu kategoride tüm tarayıcılarınızdaki cache, history, cookie, kayıtlı parolalar, session, dns cache vb. gibi gereksiz bilgisayarınızı yavaşlatan dosylar silinerek bilgisayarınız hızlandırılmaktadır. Bilgisayarınızdaki uygulamalarında yüklemiş olduğu geçici dosyalar bu menü altından temizlenmektedir. İkinci ana kategori Registy kategorisidir. Bu kategoridede registrydeki gereksiz dll, font, mui cache gibi gereksiz dosya türleri temizlenmektedir ve hatalı dosyalar onarılmaktadır. Üçüncü ana kategori olan tools menüsünde ise bilgisayarınızdan kaldıramadığınız yazılımları kaldırmanıza yardımcı olacak bir yazılımla karşılaşırsınız. Bu menüde birde Drive Wiper programı vardır bu programlada harddiskinizdeki verileri geri getirilemeyecek bir biçimde silebilirsiniz. Son kategori olan Options menüsündeyse program ile ilgili ayarlar bulunmaktadır.

                                                                       Ccleaner Nasıl Kullanılır?    
Öncelikle dış bağlantılar başlığımız altından ccleaner ücretsiz versiyonun indirin. Daha sonra yazılımı bilgisayarınıza kurun. Yazılımı bilgisayarınıza kurduktan sonra masaüstündeki iconuna çift tıklayarak yazılımı çalıştırın. Eğer programın ücretli versiyonunu satın aldıysanız yazılım açıldığında yazılımın sağ en altında bulunan check for updates butonuna tıklayarak yazılımı güncelleyin. Ücretsiz versiyon ise yazılım açıldığında yapmak istediğiniz işleme göre soldaki menülerden bir seçenek seçin örneğin Cleaner menüsünü seçin silinmesini istediğinizi dosyaları seçin örneğin dns cache, temporary files, windows log dosyaları vb. gibi daha sonra sağ alttan Anlyze butonuna tıklayıp programın dosyaları analiz etmesini sağlayın analiz işlemi bittikten sonra ise yanındaki Run cleaner butonu ilede bu dosyaları silmesini sağlayın. Kullanımı oldukça basit bir yazılımdır.Cclener burdan indirebilirsiniz.

                                                               Ccleaner Sistem Gereksinimleri?
Tek gereksinim Microsoft Windows 7, Vista, XP and 2000 yüklü bir bilgisayar. İşletim sisteminiz 32 yada 64 bit olabilir. Programın 64 bit versiyonuda bulunmaktadır.
Bizi Takip Edin
Pinterest Facebook Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın. 
Top