BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


                    Bu konumuzda size farklı bir kaç ücretli ve ücretsiz video düzenleme(yapma) programlarını isimlerini vercem ve bilgisayarınıza indirmenizi,kullanışı hakkında detayları belirtcem
Genelde herkes,çoğunlukla gençler youtube veya facebook,diğer siteler için video yapmayı,farklı ilgi çekici tarzlarında videolar hazırlamak isterler.
Herkesin bilgisayarında veya sürekli kullandığı video düzenleme yapma programları muhakkak vardır ki;bunların başında Windows Movie Maker gelir,çünkü bunu kullanmak çok basit ve ücretsiz olmasıdır.Zamanla bu tür kullanmış olduğunuz programlardan sıkılırsınız ve farklı bişeyler yapmak için daha fazla efekti olan değişik özellikleri olan programlar arasınız ki bulmak çok zordur,bulsanızda bile arayüzü ingilizce olur üstelik deneme sürümüdür.Yani Bu yazımda elinizdeki programlarla çok kapsamlı videolar yapabilirsiniz bu sizin el beyin becerinize göre değişir.
Şimdi kısaca konumuza dönelim ve video yapmak için aşamalara başlıyalım:
                                                                 1.
Birinci programımız olan Windows Movie Maker,bilgisayarınızda kurulu olarak gelir,bilgisayarınızı formatlarsanız bile pc'nizde mevcuttur.Programı açmak için ekranın sol alt köşede BAŞLAT sekmesine tıklayın.Ekranda açılan sayfanın altına "Windows Movie Maker" yazın  ve açın.

Yukardaki resimlerdeki programın ara yüzü görünüyor,programın sol tarafında zaten her şeyi size vermişler kullanımı basit,youtube veya diğer sitelerden indirmiş olduğunuz videolar üzerinde de bu programla değişiklik yapabilir resim,yazı ekleyebilir,geçişlerin arasına video yada resim yazı koyabilirsiniz.
Yalnız bu program her türlü video formatlarını desteklemiyor o yüzden video dönüştürücü program kullanmanız lazım.
 Buda ikinci farklı movie maker.
                                               
                                                                 2.

Photo Slideshow Creator şaşırtıcı geçiş efektleri ile, profesyonel bir slayt gösterisi oluşturmak için fotoğraf, müzik ve fantezi tasarımları bir araya karıştırır.Bilgisayar, akıllı telefonlar, iPhone, iPad, iPod, PSP, DVD veya Web için slayt gösterisi hazırlayın.
   Fotoğraf slayt gösterisi yazılımı indirin:

   Sürüm: 4.25

   Dosya boyutu: 57 Mb

  OS: Windows XP, Vista, 7 ve 8

  Sistem gereksinimleri: CPU 1GHz, 512 MB RAM

  Diller: İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Çekçe
                            
Photo Slideshow Creator farklı çıkış biçimleri sunuyor. Slayt gösterisi AVI video, HD video, akıllı telefonlar, iPhone, iPad, iPod, PSP, yanı sıra çalıştırılabilir slayt gösterisi, ve auto-run DVD fotoğraf slayt gibi mobil cihazlar için video olarak kaydedilebilir. Dahili DVD yazıcı programı diske sağa yakmak sağlar. Ayrıca YouTube, Facebook ve MySpace için Web dostu video formatlarını çeşitli slayt kaydedebilirsiniz. Bugün fotoğraf slayt gösterisi yazılımı indirmek ve harika bir slayt gösterisi yapmak.
Not: Programın arayüzü ingilizcedir*

                                                                  3.


Lisans:Ücretsiz
Boyut:5.6 MB
Dil:Türkçe
Kısıtlama:Yok
Üretici:
Güncelleme Tarihi:
Ekleyen:            Mustafa K.
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)

               

Özet: Güzel ses parçaları ve özel geçiş efektleriyle hiç kendi filminizi yapmayı düşündünüz mü? Tatil, doğum günü, okul, arkadaşlık anılarınızı tekrar canlandırmak istiyor; iş arkadaşlarınız için etkileyici.Kullanışlı kullanımı basit ve her formattaki resimlerinizden harika videolar yapabilirsiniz.Eşsiz farklı resim geçişleriyle ve resimlerinizze eklicek olduğunuz yazılarla göz kamaştıran videolar sizin olabilir.
                                                                  4.


Deneme Sürümüdür.30 günlük bedava kullanabilirsiniz,bir ay sonra sizden satın alınmasını isticekdir bu size kalmış bişey.
Boyut: 400.4 MB
Arayüz: İngilizce
Sistem: Windows XP/Vista/7
                         


Bu program tam profesyoneller için vazgeçilmez.100'den fazla efekti olan ve 3000.000 efekte erişim imkanı veriyor neredeyse satın almış olduğunuz programla eş değer fazla kısıtla yapılmamış.İlk başlayanlar için zor kullanışlı bir programdır.Demo sürümünde programın reklam fligran yazısı yapmış olduğunuz videolarda mevcut oluyor.
        5.

Lisans Türü : Deneme (30 Günlük)
Dil : İngilizce
İşletim sistemi: Windows XP/Vista/7


Yapmış olduğunuz videolarda program reklam fligranı mevcutturKaldırmak için tam sürüm indirmeniz yada seri no bulmanız lazım.

ProShow Gold slide show'lar hazırlamanızı sağlayan bir yazılım. Fotoğraflarınızla yaratıcı slide show'lar hazırlamak bu programla çok kolay. Fotoğraflarınızı sürükle-bırak yöntemiyle taşıyın, geçişleri ve zamanlamayı ayarlayın, müziğinizi ekleyin ve şova hazır olun!
170 profesyonel efekti olan programın basit adımlarını uyguladığınız zaman ortaya çıkan sonuç herkesin beğenisini toplayacak. Programla hazırladığınız slide show çıktıları DVD, VCD, CD, EXE, HD, WMV, MPEG 1 ve 2, Flashformatlarında olabilir. Bunun dışında oluşturduğunuz slide show'ları e-posta ile paylaşabilir, web ortamında ve çevrimiçi ortamlarda çalıştırabilirsiniz...
Yapamayan olanlar için yardımcı olurum...
Kolay gelsin.


Bizi Takip Edin
Pinterest Facebook Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakabilirsiniz... 
Top