BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


1.3.3.2. Toplu İrsaliye

Sipariş bölümünden Toplu İrsaliye seçeneği seçilir


Bu ekranda irsaliyelendirilmek istenen sipariş fişlerine ait bilgiler Değer kısmında seçilir. Bu bölümde dikkat edilecek noktalar Cari Karttan Onaylama, Sipariş Bilgileri ve Ek Bilgiler kısımlarıdır. Ekranda görüldüğü gibi olmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra F2-İşlem butonuna basılır ve aşağıdaki ekranla karşılaşılır.F2-Tamam seçeneği seçildiğinde aşağıdaki “Toplu İrsaliye oluşturma işlemi tamamlandı” uyarı mesahı ekrana gelecektir.
Toplu irsaliyelemenin tekli irsaliyelemeden farkı; birden fazla sipariş kapama fişinin cari kartlar bazında toplu olarak irsaliyeleştirilmesidir. Tekli irsaliyelemede ise; her bir sipariş kapama fişi için ayrı ayrı irsaliye oluşturulur.


1.3.4. Faturalama

Sipariş fişlerinin direkt olarak faturalaştırılması için kullanılan bölümdür.

1.3.4.1. Tekli FaturalamaFaturalaşmamış birden fazla sipariş kapama fişinin ayrı ayrı faturalandırılması için kullanılan bölümdür.
Sipariş bölümünden Tekli Faturalama seçeneği seçilir ve aşağıdaki ekran karşınıza gelir.


Bu ekranda Sipariş Belirleme ve Sipariş Onaylama bölümlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Fatura tarihi belirlendikten sonra F2-İşlem butonuna basılır. Aşağıda görülen ekran ile bir seçim sayfası gelecektir. Bu sayfadan faturalandırılmak istenen sipariş kapama fişi seçilir.         Sipariş kapama fişini seçebilmek için mousenin sağ tuşuna fişin üzerinde iken basılır ve Seçim seçeneği seçilerek bir sonraki ekranın gelmesi sağlanır.

                                              Görüntü: 1                                             Görüntü: 2
            Bu ekranda F2>Tamam denildikten sonra;Karşınıza yukarıdaki Görüntü:2'de görüldüğü gibi fatura ve aşağıdaki uyarı mesajı gelecektir.


Bu uyarı mesajına EVET denildiğinde muhasebe modülü ile bağlantı kurulacaktır. Hayır denildiğinde ise bağlantı kurulmayacak ve fatura muhasebeleştirilmeyecektir.


        Yukarıdaki muhasebe fişi alanında iken F2-Kaydet seçeneği seçildiğinde ve “Ekrandaki bilgiyi kayıt ediyorum, emin misiniz?” uyarı mesajına EVET denildiğinde fatura muhasebeleştirilmiş olacaktır.

        1.3.4.2. Toplu FaturalamaSipariş bölümünden Toplu Faturalama seçilir.Bu ekranda girilir ve F2 İşlem çıkacaktır.Cari Karttan Onaylama, Fatura Tarihi ve Sipariş Fiş Tipi bilgileri seçeneği seçilir. Bu ekrandaki seçimlere göre aşağıdaki ekranlar karşınıza


         Bu ekranda değişiklik yapılmadan F2 Tamam tuşuna basılır ve Cari Kart işlemi onaylanmış olur.


         Bu ekranda kapatılacak fiş seçilir.


       Yukarıdaki ekranda ise; F2 Tamam tuşuna basılarak sipariş işleminin onaylanması gerçekleştirilir.


        Yukarıdaki ekran siparişin fatura haline döndüğünü göstermektedir. Bu ekranda F2-Kayıt tuşuna basıldığında; “Muhasebe bağlantısı yapmak istiyor musunuz?” uyarı mesajı ile karşılaşılır. Bu mesaja EVET denildiğinde program faturayı otomatik olarak Muhasebe modülüne işleyecektir.


          Muhasebeleştirilme işlemine de F2-Kaydet denildiğinde artık toplu faturalama işlemi tamamlanmış olacaktır ve aşağıdaki uyarı mesajı gelecektir. Bu mesaja da EVET denildiğinde; hem sipariş fişleri faturalaştırılmış hem de muhasebeleştirilmiş olacaktır.


Bizi Takip Edin
Pinterest Facebook Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın.Yorum Gönder Blogger

 
Top