BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


Adware ve Malware Temizleme Programı


       Eğer bilgisayarınıza yüklediğiniz programlardan dolayı sisteminizde reklamlar çıkmaya başladıysa, istemediğiniz internet sitelerine yönlendiriliyorsanız ve tarayıcı ana sayfanız değiştiyse AdwCleaner açık kaynak kodlu programını kullanarak tüm bunlardan kurtulabilirsiniz.
     Bilgisayarınızda, sebebini anlamadığınız reklamlar görünmeye, tarayıcı açılış sayfası da garip reklamlar tarafından işgal edilmeye başladıysa ücretsiz bir yazılım olan AdwCleaner'ı kullanmanızı öneririm. Kurulum bile istemeyen bu yazılım işini gayet başarılı gerçekleştirecek ve sizleri bu tür yapışkan reklam uygulamalarından kurtaracaktır. Denemelerimde üç web tarayıcısına birden yerleşen nationzoom isimli yapışkanı başarıyla temizledi ve bilgisayarın demirbaşlarından biri olmayı başardı.
      Kullanım gayet kolay. Yazılımı açıyorsunuz ve Tara butonu ile taramayı başlatıyorsunuz. Tarama tamamlandığında sonuçlar alt kısımda sekme sekme beliriyor ve sekmeler arasında gezerek çıkan sonuçlara göz atıyorsunuz. Sonuçlar arasında gözünüze yanlış gelen birşeyler varsa tikli bırakıyor, güvendiğiniz uygulamalar varsa onlarında tikini kaldırıyor son işlem olarak Temizle butonuna basıyorsunuz.Temizleme işleminin yam olarak tamamlandığında sizden bilgisayarınızın yeniden başlatmanızı önerektir,bu öneriyi dikkate alın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.Bilgisayarınızı yeniden başlatmaz iseniz tarama işleminin hiç bir anlamı yoktur.

   Programın silebildiği istenmeyen yazılım kategorileri şu şekilde:
  • Adwarelar (program reklamları)
  • PUP/LPI (potansiyel olarak istenmeyebilecek programlar)
  • Toolbarlar
  • Tarayıcı ana sayfası değiştiren uygulamalar.   Öneriler!

1. Yazılımı kullanmadan önce Denetim masası altından Program ekle kaldır'a göz atmanızı öneririm. Genellikle yapışken reklam uygulamaları ücretsiz programlar kurarken gözümüzden kaçan bir tik onayı ile bilgisayara yerleşirler ve program ekle kaldırı kullanarak onlardan kurtulabiliriz.

2. Yapışkan reklam tarayıcı anasayfa ayarlarını değiştirmenize rağmen tekrar geri geliyorsa regedit kayıtlarını değiştirmeniz gerekebilir. Bu da teknik bilgi gerektirdiğinden yukarıdaki tarzda yazılımlara mecbur kalabilirsiniz.

3. Yapışkan reklam her tarayıcı başlatmanız yada her yeni sekme açmanızda bir web sayfası açıyorsa tarayıcınızın kısayolunu yenilemeyi deneyin. Bazı yapışkanlar uygulama kısayollarına kendilerini ekler ve bu sayede uygulamayı çalıştırdığınızda istediklerini gerçekleştirirler.

4. Yapışkan reklam yerine bir arama çubuğu ile boğuşuyorsanız öncelikle tarayıcı eklenti ayarlarına bakmanızı öneririm. Büyük ihtimalle yapışkan arama çubuğunu tarayıcı eklentileri arasında bulacak ve kaldırabileceksiniz.

5. Yukarıdaki öneriler işinize yaramıyor ve üstüne üstlük paylaştığım yazılımda işinizi görmüyorsa Malwarebytes Anti-Malware isimli ücretsiz yazılımı kullanın. Adı geçen uygulamada AdwCleaner gibi işini gayet başarıyla gerçekleştiren bir yazılım.
Bizi Takip Edin
Pinterest Facebook Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın.Yorum Gönder Blogger

 
Top