BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


ComboFix

     Bir malware temizleme yazılımı olan Combofix flashdisk,USB ve nadir de olsa dikkatsizce yazılan CD’lerden bulaşan amvo.exe adlı zararlı autorun dosyasını başarılı bir şekilde bilgisayarınızdan siliyor.

ComboFix Yazılım Gereksinimleri:

     Windows işletim sistemlerinde win7/win8/vista/XP sorunsuz çalışmaktadır.Arayüzü ingilizcedir,4.9 MB boyutunda olup son güncellemesi 2 ay öncesinde yapılmıştır.

     USB belleklerde taşınarak bilgisayarlara bulaşan yaygın zararlı yazılımlardan olan amvo.exe, kavo.exe ve buna benzer diğer popüler ve yaygın malware, spyware ve trojanları bilgisayarınızdan silmek için kullanabileceğiniz ComboFix uygulaması bir uzman tarafından tavsiye edilmedikçe veya kullanılmadıkça sisteminizin normal çalışmasında değişikliklere yol açabilir.

Amvo.exe Nedir?

     Popüler antivirüs yazılımlarının neredeyse hiçbirinin tam çözüm sunmadığı bu zararlı uygulama kendini system32 klasörünün altına atıyor.En tehlikeli özelliği ise sisteminize bulaştıktan sonra kendini kopyalaması ve gizlemesidir.Böylece bilgisayarınızı kullandıkça farkına varmadan bilgisayarınız yavaşlar internet tarayıcınızın özelliğini,hızını ve istem dışı komutlar vererek bilgisayarınız işlem yapar.

Amvo.exe‘nin Zararları Nedir?

     Yerleştiği sistemin performansını fazlasıyla düşüren bu zararlı uygulama aynı zamanda “Gizli” durumda olan klasörlere erişilmesini engelliyor, yazılım bulaştıktan sonra “Klasör Seçenekleri > Görünüm” bölümünden tüm klasörleri görünür yapsanızda sonuç değişmiyor.Eğer bunun gibi bilgisayarınızda sorunlar varsa ve açılmayan dosyalarınız bulunuyorsa Amvo.exe virüsü ile başınız derde girebilir demektir.Bundan kurtulmanın iki yolu vardır ya yam sürüm korumalı antivirüs yazılımları kullanamktır,örneğin combofix,malwarebys v.s.Yada en kısa zamanda bilgisayarınızı formatlamak olacaktır.

Amvo.exe‘den Nasıl Kurtulurum?

     ComboFix’i bilgisayarınıza indirin ve masa üstüne aldıktan sonra çalıştırın (Vista kullanıcıları programın üzerine sağ tuş ile tıkladıktan sonra “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneğini kullanmalıdır). Eğer bilgisayarınız “Güvenli Kip”te değilse aktif olan tüm güvenlik yazılımlarını ve pencereleri kapatın. Karşınıza çıkan yönergelere “Evet/Yes” diyerek ilerleyin, hızlı bir taramadan sonra ComboFix gerekeni yapacak ve sonuçları C:’nin içerisine attığı log dosyasında size bildirecektir.Eğer Windows 7 işletim sistemi kullanıyosanız combofix'i bilgisayarınıza kurtukdan sonra diğer antivirüs ve güvenlik duvarı koruma programlarını kapatın ve bilgisayarınızı yenileyin.Bundan sonra bilgisayarınızı kapatın ve aradan 5 dakika falan geçtikden sonra tekrar açın.Bilgisayrınız açıldıktan sonra tekrar diğer virüs ve koruma yazılımlarının kapalı olduğundan emin olduktan sonra combofix'i masaüstüne atın programın üzerine sağ tıklayarak "Yönetici olarak çalıştırın" seçin ve işleme başlayın geri kalan işlemi keni kendine yapacaktır.ComboFix Artı Yönleri
  • + Dip tarama gerçekleştirmesi.
  • + İnternet üzerinde kullanımı ile ilgili dökümantasyona kolayca ulaşılabiliyor olması.
ComboFix Eksi Yönleri
  • - Deneyimli kullanıcılara hitap etmesi.
  • - Geliştirilme aşamasında olması.
  •     * Ayrıca ComboFix yazılımı truva atı olan en tehlikeli virüsü bile temizliyor.Kullanımı dikkat gerektiren bir yazılımdır yanlış kullanımından ortaya çıkacak olan sorunlardan siz sorumlusunuz.
  •      *Tabi bu tür yazılımlar ne kadar işe yarıyor bilinmez ama işimize yarayacak kadar bizi koruyor önemli olan kısmı bu.Bizi Takip Edin
Pinterest Facebook Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın.Yorum Gönder Blogger

 
Top