BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

    DriverPack Solution, bilgisayarınızın sürücülerini ve programlarını otomatik olarak tarama işlemi gerçekleştirip, yüklü olmayan veya güncel olmayanları tespit ederek yüklemenize imkan tanıyan oldukça yararlı ve kullanışlı programlardan bir tanesi.
    DriverPack Solution girişte yazdığım gibi temel olarak bilgisayarınız üzerinde otomatik olarak tarama gerçekleştirerek, eksik veya güncel olmayan sürücüleri tespit eder ve yüklemenizi sağlar.
    Programın 2 farklı sürümü mevcut. Biri DriverPack Solution Lite 13. Diğeri ise DriverPack Solution 13. Her ikisi de ücretsiz olmasına rağmen dosya boyutları arasında oldukça fark bulunmakta. Lite versiyonu 10 MB gibi ufak boyutlu olmasına karşılık programın tam sürümü 4.5 GB civarlarında. Peki bu dosya boyutu farkı neden derseniz Lite versiyonu bilgisayarınız üzerinde sadece tarama gerçekleştirerek eksik ve güncel olmayan sürücüleri tespit eder. Tespit ettiği sürücü ve programların yükleme işlemlerini internetten yapabilmenizi sağlar. Programın tam versiyonunda ise neredeyse tüm sürücü ve programların verileri bulunmaktadır. Bu nedenle programın tam versiyonu indirerek kullanmaya başladığınızda internet bağlantınız olmasa bile sürücü ve program güncellemelerini gerçekleştirebiliyorsunuz.
driver solution pack ana ekran
   Programın tam sürümünü indirip kurduğunuzda karşınıza gelecek olan ekran yukardaki resimdeki gibidir. Oldukça sade bir tasarımı olan programın sol tarafındaki menüden sırasıyla, sayfayı yenileme, aygıt yöneticisini açma, program ekle/kaldır, ayarlar, dil seçenekleri ve yardım seçenekleri bulunuyor. Sayfayı yenilemenin amacı herhangi bir güncelleme veya yükleme yaptığınızda gerçekleşen değişiklikleri ekranın ortasındaki sürücüler ve programlar ekranında görebilmek. Aygıt yöneticisi ve program ekle/kaldır seçenekleri kısayol olarak eklenmiş olup, programla birlikte işinize yarayabilir. Ayarlar sekmesine tıkladığınızda karşınıza gelişmiş yapılandırma, imzasız sürücüleri otomatik yükleme ve günlükleri kaydetme seçenekleri çıkacaktır. Bu seçeneklerin karşılarında bulunan kutucukları tıklayarak aktif hale getirebilir veya tekrar tıklayarak pasif hale getirebilirsiniz.
driver solution pack yedekleme
   Programın orta ekranına baktığımızda ise sürücüler ve programları görüyoruz. Orta alanda eksik veya güncel olmadığı tespit edilen sürücü ve programları görebilirsiniz. Aynı zamanda sağ tarafta yer alan güncelle veya yükle butonuna tıklayarak programın sizin adınıza kendi veri tabanından otomatik olarak gerekli yüklemeleri yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi programın Lite versiyonuna sahip iseniz malesef yapamıyorsunuz. Onun yerine eksik veya güncel olmayan sürücü ve programların gerekli yükleme dosyalarını internetten program yardımı ile aratabilirsiniz.Programın ana ekranında yer alan diğer seçeneklerden diğeri ise Yedekleme(Backup). Yedekleme sekmesine geçiş yaptığınızda karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bunlardan bir tanesi sisteminizde yüklü olan sürücü ve programları tespit ederek DriverPack Solution'ın kendi veri tabanından gerekli dosyaları yedeklemesidir. Diğer seçenek ise o an bilgisayarınızda yüklü olan sürücü ve programların direk kendi dosyalarını kullanarak yedeklemelidir. 
                                       

Yorum Gönder Blogger

 
Top