BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

   İnternet kullanıcılarının pek çoğu popüler sosyal ağlardan en az birini kullanıyor. Bu kullanıcılar yani bizler giderek sosyal ağlara bağımlı hale geldik. Kullanıcıların favorisi Facebook ve Twitter gibi görünse de farklı ilgi alanları için hazırlanan sosyal ağların sayısı ve çeşitliliği günden güne artıyor.Google+, LinkedIn, FriendFeed, Foursquare ve son dönemin favorisi Pinterest ülkemizde hatırı sayılır kullanıcıları olan diğer popüler sosyal ağlar.Bu bağımlılıktan kurtulamadığımıza göre profilleri daha kolay takip edip yönetmek önemli bir hal alıyor. Sosyal medyanın nabzını tutmak ama bunu yaparken harcadığınız zamanı azaltmak istiyorsanız size önereceğim eklentileri deneyebilirsiniz. Firefox veya Chrome tarayıcıları ile çalışan bu eklentilerle tüm hesaplarınızı daha kolay yönetebileceksiniz.Türkiyede youtebe kullanıcılarının sayısı yurt dışında ki kullanıcılarından %80 gibi olmasa da genç yaşda ki kullanıcıları gün geçtikçe artmaktadır.

 YoonoYoono 7.7.1
Firofox için Sosyal Hesapları Yönetme Uygulaması

   Sosyal medya bağımlılığınız varsa işleri yoluna koyacak bir uygulamadan yardım almanın vakti gelmiş demektir. Yoono Facebook, Twitter, FriendFeed, LinkedIn, FourSquare, YouTube, Flickr, AIM, Google Talk, MySpace, Yahoo servislerini tek alandan yöneterek güncellemeler arasında kaybolmaktan sizi kurtarır.Sosyal ağlardaki tüm aktiviteleri Yoono ile gerçekleştirebilirsiniz. Güncellemeleri takip etmek, resim ve videolara göz atmak, arkadaşlarınızı listelemek, mesaj atmak gibi her tür aktivite kısıtlama olmaksızın program üzerinden gerçekleştirilebilir. Dilerseniz senkronizasyon özelliğiyle profil güncellemelerinizi tüm hesaplarınıza yansıtabilirsiniz. Böylece aynı güncelleme için vakit kaybı yaşamazsınız.
   Yoono masaüstü uygulaması, Firefox ve Chrome eklentileri ve iPhone/iPad uygulamasıyla her yerden kolay ulaşım sağlar. Programın anlık mesajlaşma servisleri için verdiği destekle tüm sosyal aktivitelerinizi kontrol altında tutuyor. Program isteğe göre farklı gösterimler sunuyor. İsterseniz farklı profilleri ayrı sütunlarda görüntüleyebiliyor veya aynı sütunda tüm profilleri yönetebiliyorsunuz. Yoono'nun kişiselleştirme özellikleri arasında renk seçimi, sesli uyarı seçimi, pop-up uyarı seçimi ve bilgilendirmelerle ilgili tercihler mevcut. Kısacası program farklı isteklere uygun hale getirilebilir. Sayıları giderek artan sosyal platformları tek alandan anlık olarak takip etmek isteyenlere ve birden fazla hesabı tek alandan yönetmek isteyenler ücretsiz olarak kullanılabilen Yoono'ya şans vermeli.
Programın Öne Çıkan Özellikleri:
  • Facebook, Twitter, FriendFeed, LinkedIn, FourSquare, YouTube, Flickr, AIM, Google Talk, MySpace, Yahoo, Yammer desteği.
  • Aynı servisler için çoklu hesap desteği.
  • Tüm sosyal ağ güncellemelerini tek alandan takip etme.
  • Tüm sosyal ağlarda takip ettiğiniz kişileri gruplayarak takip edebilme.
  • Aynı güncellemeyi aynı anda tüm profillere göndererek senronize etme.
  • Görünüm ve kullanı tercihleriyle ilgili geniş kişiselleştirme seçenekleri.
  • Tüm hesaplardaki arkadaşları tek alanda listeleme.
  • Anlık mesajlaşma desteğiyle sohbet imkanı.
                                                                               Shareaholic

Shareaholic

 
3.0.1                                        
Tüm sosyal ağlar, e-posta ve mesajlaşma servislerinde link paylaşmanızı sağlayan Shareaholic ile sosyal medya takibi de yapabiliyorsunuz.                                    

Facebook Toolbar

Facebook Toolbar

 
1.7.3                                  
Facebook'un resmi araç çubuğuyla bildirimlerden hemen haberdar olabilirsiniz. Facebook bağımlılarının kullanabileceği bir eklenti.

Chrome SocialBro

Chrome SocialBro

 
0.3.6                                
Birden çok Twitter hesabını yönetmek ve detaylı analizlerle incelemek için kullanabileceğiniz kapsamlı bir eklenti. SocialBro ile sizi takip etmeyi bırakanları da görebilirsiniz.

Quick Pinterest

Quick Pinterest

 1.3.1                                          
Pinterest'te kolay paylaşım yapmak için kullanabileceğiniz pratik bir Google eklentisi.


Yorum Gönder Blogger

 
Top