BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

 
   Facebook'ta kendi adınıza veya başka bir konu ile ilgili uygulama oluşturabilirsiniz.Eğer facebook sayfanız veya grubunuz varsa bunların adına uygulada oluşturabilirsiniz,böylece tıklanma ve kullanıcı sayınız arttıkça belirli bir zamandan sonra para kazanmaya başlarsınız.Bu işlemi yapabilmeniz için tabi öncelikle bir facebook hesabınızın olması gerekiyor.Facebook sayfanız yok ise buradan kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz.

Şimdi sıra uygulamamızı nasıl oluşturabilir ona göz atalım,
1. Facebook hesabınıza giriş yapın.Artından arama satırına App Builder yazarak aradın ilk başta ki App Builder'e tıklayın.
2. Karşınıza gelecek olan ekranda ki "Yeni bir Facebook Uygulaması Oluştur" a tıklıyoruz.
3. Yeni bir uygulama <oluştur'a tıkladık dan sonra karşımıza uygulama oluşturmak istediğiniz bir seçenek seçin.(Ben Durum Güncelleme) uygulamasını seçtim ona göre anlatım yapacam).Diğer seçecek olduğunuz uygulama seçenekleride aynı içerik vardır.
Seçmiş olduğunuz başlığa göre karşınıza bir ekran gelecektir gördüğünüz gib.Burada boş bırakılmayacak şekilde her yere gerekli bilgileri yazın.
4. Üstte ki resimde ki bilgileri doldurarak Kaydet diyoruz ve yeni bir ekran karşımıza gelecek.Burdan yapmış olduğumuz uygulama bilgilerini ve uygulamayı facebook'ta yayınlama işlemlerini yapacaz.

5. Üste ki resimde işaretli olan son adımda Buraya Tıkla butonuna tıklıyoruz.Açılan sayfanın sağında bulunan "Yeni Bir Uygulama Oluştur'a tıklıyoruz.
6. Uygulama Adınızı yazdıktan sonra diğer yerleri doldurmak isterseniz doldurun,boş kalması bence daha iyidir,sonra Devam'a tıklayın.Karşınıza gelen sayfada ki güvenlik kodunu kutu içerisine yazarak Devam edin.

7. Oluşturduğunuz uygulama ekranda duruyorsa o sayfayı kapatmayın diğer adımda lazım olacak bilgileri ordan alacaz.Eğer ekran kapanmışsa sayfanın üst kısmında yer alan Uygulamalar sekmesine tıklayın ve oluşturduğunuz uygulama adı çıkıyorsa ona tıklayın.
8. Bu işlemi bitirdikten sonra 4.Adımdaki sayfaya dönüyoruz.Sayfanın sonuna geliyoruz.Burda App ID yazan kısıma 7.ci adımda ki uygulama kodunu kopyalayıp yapıştırıyoruz.Uygulama parolası kısmına yine 7.ci adımda ki App Secret yazan parolayı kopyalayıp yapıştırıyoruz.Eğer sizde App Secret görünmüyorsa yan tarafında ki butona tıklayın facebook şifrenizi girdikten sonra görünür hale gelecektir.Ve şimdi Yayınla yazan butona tıklıyoruz.
9.Bu işlem bitti ve devam ediyoruz karşımızda ki ekranda bizden facebook developers sayfasını yeni bir sekmede açmamızı istiyor.Bunun için Buraya Tıkla yazan butona tıklıyoruz.Karşımıza oluşturduğumuz uygulama anasayfası gelecektir.
Burada resimde işaretli yeri değiştiriyoruz.Evet olarak değiştirin.
10. Son olarak sayfa sonunda Devam Et butonuna tıklıyoruz ve işlemimiz bitmiş oluyor.
Uygulamanıza ulaşmak için facebook üst kısımda ki arama kutucuğuna oluşturduğunuz uygulama ismini yazarak aradın.Zaman tüneliniz de paylaşın ki herkes uygulamanızdan haberdar olsun.Bizi Takip Edin...
Pinterest>> Facebook>> Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top