BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

   Torrent sistemi  büyük dosyaları, arkadaşlarımızla ve hatta tanımadığımız insanlarla paylaşmanın en hızlı ve kolay yoludur. Gelin görün ki torrent kullanarak dosya indiren birçok insan, nasıl torrent dosyaları oluşturacaklarını ve oluşturdukları torrent dosyalarını nasıl paylaşacaklarını bilmemektedir.
   Örneğin; bir arkadaşınız size turistik bir gezide çekildiğiniz fotoğrafları yollamak istiyor ama torrent sistemiyle dosya indirmeyi bildiği halde nasıl torrent oluşturacağını bilmediği için toplamda 200-300 mb boyutundaki tatil resimlerini size MSN üzerinden yollamaya çalışıyor.Böyle durumlarda dosyalarınızı arkadaşlarınız ve tanımadığınız insanlarla paylaşmanın en hızlı ve kolay yolu tabi ki torrent olacaktır.
   MSN'in düşük hızda dosya transferine karşı biri olarak sorma ihtiyacı hissediyorum "Neden resimleri göndermek için BitTorrent kullanmıyorsun?" Özellikle birden fazla kişiyle aynı dosyaları paylaşmak istiyorsanız veya yüksek kaliteli bir videoyu paylaşmak istiyorsanız, bant genişliğinizi sonuna kadar paylaşabileceğiniz torrent sistemini kullanmak gerçekten hızlı ve geçerli bir çözümdür.Tabi artık günümüzde artık dosya gönderme paylaşma gibi ve dosyalarınızın ne kadar yüksek boyut da olursa olsun bir çok yöntemi ve uygulama upload siteleri vardır.
   Şimdi size bu makalemde kullanabilecek olduğunuz torrent yazılımlarını göstermeye çalışacağım.
__________________________________________1-uTorrent______________________________________
1- Öncelikle uTorrent programını açıyoruz ve Dosya menüsü altında Yeni Torrent Oluştur sekmesine tıklıyoruz (veya Ctrl+N kısayolunu kullanabilirsiniz)
2- Dosya Ekle veya Dizin Ekle butonları ile paylaşmak istediğimiz dosyaları veya klasörü seçiyoruz.
3- İzleyiciler: Bu bölüm bir çok kullanıcı için karışık gibi görünsede aslında kullanımı çok kolaydır. Tek yapmanız gereken en çok kullanılan halka açık izleyicilerden birisini kullanmaktır. Aşağıda vereceğim izleyici adreslerinden istediklerinizi kullanabilirsiniz. Genellikle bir tanesini kullanmanız zaten yeterli olacaktır.
Kullanabileceğiniz bazı izleyiciler:
http://www.torrent-downloads.to:2710/announce
http://denis.stalker.h3q.com:6969/announce
udp://denis.stalker.h3q.com:6969/announce
http://www.sumotracker.com/announce
Yukarıda sizin için seçtiğimiz izleyicilerden bir veya birkaç tanesini seçip izleyiciler bölümüne yapıştırabilirsiniz.
4- Diğer bölümü altında Göndermeye başla ve Dosya sırasını koru tiklerini işaretleyin. Eğer özel bir izleyici kullanmıyorsanız Özel torrent bölümünü işaretlemenize gerek yoktur.
5- Son olarak Oluştur ve farklı kaydet... butonuna tıklayarak istediğimiz adla, istediğimiz yere torrentdosyamızı kaydediyoruz ve kaydettiğimiz bu torrent dosyasını arkadaşlarımızla paylaşmaya başlayabiliriz.

_________________________________2-BitComet_______________________________

1- Öncelikle BitComet programını çalıştırıyoruz, ardından Dosya menüsü altında Torrent Oluştur sekmesine tıklıyoruz (veya Ctrl+M kısayolunu kullanabilirsiniz)
2- Tek Dosya veya Klasör seçeneklerini kullanarak istediğimiz bir dosyayı veya birden çok dosyanın bulunduğu, paylaşmak istediğimiz dosya veya klasörü seçiyoruz.
3- Özel Torrent seçeneği dışındaki diğer dört sekmeyi işaretliyoruz.
4- Tracker Serverı ve DHT Ağı Listesi: Bu bölüm bir çok kullanıcı için karışık gibi görünsede aslında kullanımı çok kolaydır. Tek yapmanız gereken en çok kullanılan halka açık izleyicilerden birisini kullanmaktır. Aşağıda vereceğim izleyici adreslerinden istediklerinizi kullanabilirsiniz. Genellikle bir tanesini kullanmanız zaten yeterli olacaktır.
Kullanabileceğiniz bazı izleyiciler:
http://www.torrent-downloads.to:2710/announce
http://denis.stalker.h3q.com:6969/announce
udp://denis.stalker.h3q.com:6969/announce
http://www.sumotracker.com/announce
Yukarıda sizin için seçtiğimiz izleyicilerden bir veya birkaç tanesini seçip Tracker Serverı ve DHT Ağı Listesi bölümüne yapıştırabilirsiniz.
5- Çıktı bölümünün sağ tarafındaki butona tıklayarak oluşturacağımız torrent dosyasının adını ve dosyayı kaydedebileceğimiz yeri seçebiliriz.
6- Son olarak Torrent Oluştur butonuna tıklayarak, oluşturduğumuz torrent dosyasını arkadaşlarımızla paylaşabiliriz.
Kurulum Paketi İndirme:  Kırık Linkleri bize bildirin.

Yorum Gönder Blogger

 
Top