BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


Genelde iş ile ilgili büyük dosyaların bir başkasına (müşterinize, matbaanıza, patronunuza, iş arkadaşınıza) gönderilmesi hep sıkıntılı olmuştur. Bunun için genelde rapidshare, hotfile gibi dosya yükleyebildiğimiz siteleri kullandık. Bu yazımda sizlerin bu sıkıntısını biraz olsun kolaylaştırabilecek araçlardan bahsedeceğim.
Bir başkasına email ile gönderilemeyecek kadar büyük dosyaları rahatlıkla göndermenize yarayacak web siteleri ve programcıklar…
DROPBOX | www.getdropbox.com
En fazla 250mb lık dosyaları toplamda 2 gb depolama alanında istediğiniz kişilerle kolayca paylaşmanızı sağlayan bir sistem. Öncelikle üye olup bilgisayarınıza dropbox yazılımını kurmanız gerekiyor (windows, mac, linux ve hatta ios versiyonları mevcut.). Yazılım bilgisayarınızda bir klasör oluşturuyor ve siz sürükle bırak yaparak klasöre paylaşmak istediğiniz dosyaları taşımanız yeterli.

DIVSHARE | www.divshare.com
En fazla 200mb lık dosyaları toplamda 5 gb depolama alanında istediğiniz kişilerle kolayca paylaşmanızı sağlıyor. Aynı anda 5 dosya yükleyebileceğiniz divshare için artı puan kazandıran özellik ise yüklediğiniz videoları otomatik olarak flash a çevirip bloğunuzda veya sitenizde yayımlayabilmenizi sağlıyor.

FILE DROPPER | www.filedropper.com
File Dropper, üyelik gerektirmeden tam 5 gb büyüklüğünde ki dosyaları yüklemenize izin veriyor. Fakat belli bir süre indirilmeyen dosyalar siliniyor. Bu 5gb lık yükleme özelliği işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

FILES OVER MILES | www.filesovermiles.com
Aralarında en çok beğendiğim dosya gönderme sitesi bu. Sistem tamamen internet tarayıcıları arasında dosya aktarımı yapıyor. Yani dosyanızı herhangi bir yere yüklemiyorsunuz. Üyelik gerektirmeyen filesovermiles.com, gönderilecek dosyayı seçtiğinizde karşı tarafa dosyayı indirebilmesi için gerekli linki veriyor. Bu adresi anlık mesajlaşma programlarıyla karşı tarafa ilettiğinizde karşı taraf dosyayı direk sizin bilgisayarınızdan indirmeye başlıyor. Sistemi ağ içinde yani işyerinizde ki başka bir arkadaşınıza dosya göndermede kullanırsanız ne kadar hızlı transfer ettiğini anlarsınız.

Wetransfer ile üye olmadan 2GB a kadar olan dosyaları siteye yükleyip karşı tarafın indirmesine olanak sağlayabiliyorsunuz. Dosya yükleme işlemi bitiminde karşı tarafa ve size bilgi ile birlikte indirme adresleri mail olarak gönderiliyor. Dosyalarınız 2 hafta boyunca sunucularında saklanıyor. Altyapısı flash olması ve tasarımının gayet güzel ve sade olmasının yanında kullanım kolaylığı da işin içine girince wetransfer.com bu iş için biçilmiş kaftan oluyor.

Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

  1. piyomod.com önerebilirim 10 gb kadar ücretsiz gönderim sağlıyor.

    YanıtlaSil

 
Top