BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

CRACK NEDİR ?
Crack dediğimiz olay,orjinal olmayan,Program,Oyun,v.b gibi uygulamaları Orjinal yapmamıza yarayan korsan dosyalardır.Crack ile bilgisi olan zaten ne demek istediğimi anlamıştır.
CRACK NASIL KURULUR,YAPILIR ? (resimli anlatım)
Öncelikle oyunu kurmamız gerekiyor.Oyunu bilgisayarımıza yükledikten sonra crack işlemine geçebiliriz. Çünkü oyunun program files içinde olması gerekiyor.Tabii başka bir yere kurmadıysanız.Eğer kurulum sırasında hiç bir ayarı değiştirmediyseniz kurulum aşağıda ki dosyaya kayıt yapılır.
Bilgisayar/Yereldisk (C:)/Program Files/(Genelde Oyunun Firmasının Adı)/Oyunun Adı
Oyunumuzun Kurulumunu yaptığımızı farz edelim.Daha sonra oyunu CD olarak aldıysak CD’nin içindeki Crack dosyasını açıyoruz. Eğer internetten indirdiyseniz  indirdiğiniz dosyanın içinde Crack yer almalıdır. İndirdiğiniz dosya iso. dosyası ise Bilgisayar’a girin ve orada görünen oyunun CD’sine sağ tıklayıp aç deyin. Eğer Cd’nin veya klasörün içinde Carck dosyası yoksa internetten arayıp indirmeyi deneyin. Daha sonra crack dosyasını bulduktan sonra işimize başlayabiliriz ama,bunu dikkate alın LÜTFEN SADECE RESİMLERE BAKMAYIN YAZILARI DA OKUYUNYOKSA HATA YAPABİLİRSİNİZ. YAZILARI OKUYUP DENEMEDEN OLMUYOR DİYE YORUM ATMAYIN LÜTFEN.
1) CD’deki veya indirdiğiniz klasördeki Crack dosyasını açıyoruz. SKIDROW olarak’da geçer
2.) İçinde belki bir belkide birden fazla dosya bulunuyor olabilir. Bu resim temsilidir. Sizdekilerde “mb_wfas” yazmaz. Başka birden çok dosya olabilir.
3.) İçindeki BÜTÜN dosyaları kopyalıyoruz. İster not defteri olsun ister başka bir şey olsun hepsini kopyalamazsak çalışmayabilir.
4.) Masaüstünde ki oyunun kısayoluna sağ tıklayarak “Dosya  konumunu aç” diyoruz. (xp’de “Hedef Bul” yazar) .Eğer kısayol oluşmamışsa oyunu kurduğumuz klasörü kendimiz açmalıyız.Bu klasör kurulum sırasında hiç bir ayarlama yapmadıysanız (Bilgisayar > Yereldisk (C:) > Program Files > (Genelde Oyunun Firmasının Adı) > Oyunun Adı) gibi bir adrese kurulur.Burayı açmalısınız.
Eğer bilgisayarınız 64bit ise “Program Dosyaları (x86)” klasöründe arayabilirsiniz.Yine bulamazsanız adres çubuğundan aratın. Oda olmazsa oyunu tekrar yükleyin ve yüklerken kendi istediğiniz yeri seçin. Örneğin ( (D:)>Oyunlar>Oyun Adı )
5.) Açtığımız klasör oyunun asıl bilgilerinin bulunduğu bölümdür.Burada kopyaladığımız dosyanın aynısını görmemiz mümkün.Eğer aynısını göremiyorsanız yanlış yerdesiniz demektir.Diğer klasörlerin içine de bakın.Bu klasörü açtıktan sonra Yapıştır diyoruz.
6.) Karşımıza böyle bir uyarı çıkacak. “KOPYALA VE DEĞİŞTİR” diyoruz.  Böylece işlem tamamlanıyor.
7.) Daha sonra asıl uygulamaya sağ tıklayarak “Kısayol oluştur” diyebiliriz. Bu kısayolu da masaüstüne attığımızda  oyunumuzu masaüstünden çalıştırmamız mümkün hale gelecektir.Kısaca sağ tıkladıktan sonra “Gönder > Masaüstü” de diyebilirsiniz.Bizi Takip Edin
Pinterest>> Facebook>> Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top