BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


UltraSurf Kurulumu ve Ön Bilgilendirme
TTnet, Superonline gibi servis sağlayıcılar tarafından erişimi kısıtlanan;yani ülkemizden girişi engellenmiş olan websitelerine girmenizi sağlar. En önemli özelliği gizliliğinizi korumasıdır. Ultrasurf kullandığınızda hem yasaklı sitelerde rahatça gezinti yapabilir hem de bilgilerinizi korumuş olursunuz.
Yani DNS ayarlarınızı bile değiştirseniz bazı yayınları göremeyebilirsiniz.IP adresi bloke edilmiş sitelere DNS ayarı değiştirseniz de giremezsiniz. Bu da yasaklı sitelere giremeyeceksiniz  anlamına gelir. Ultrasurf programını kullanarak bütün bu engellemeleri aşabilir.Şimdi resimli anlatıma geçelim;
Öncelikle buraya tıklayarak Ultrasurf programını indiriniz. 1.9 MB boyutunda olan bu küçük dosyayı indirdikten sonra zip formatında ki dosyayı Winrar ile açarak içerisindeki “.exe”formatındaki Ultrasurf dosyasını masaüstüne çıkartınız. Masaüstüne çıkarttığınız Ultrasurf simgesine tıkladıktan sonra otomatik olarak bir Internet Explorer pencerecesi açılacak. Ekranın sağ alt tarafında kilit ibaresi belirecektir. Bu andan itibaren açılmış olan Internet Explorer penceresi üzerinden sitemize giriş yaparak tüm yayınları kesintisiz engelsiz izleyebilirsiniz.Not: UltraSurf programını çalıştırıp aktif hale getirdiğinizde yasaklı bütün sitelere girebilirsiniz.Yalnız tarayıcınızın hızını düşürmektedir.Bu yüzden internetiniz biraz yavaşlıyor.
UltraSurf Kullanımı
Kurulumu çok basit öncelikle üste ki Programı İndir butonuna tıklayarak programı indirin.Programı güvenle indirebilirsiniz.Virüs taraması sonuçları için buraya tıklayın.
Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra masa üstünde bir dosya göreceksiniz.Dosya içerisinde u1304 yazılı dosyayı tıklayarak masaüstüne bırakın.Veya kısayol oluşturarak bu işlemi yapabilirsiniz.Masa üstene atamış olduğunuz UltraSurf dosyasına tıklayarak programı açıyoruz.

Yanda ki gibi bir arayüze sahip olan UltraSurf programını çalıştırdığınızda eğer internet tarayıcınız açık ise kapatıp tekrar açın.Artık programımız işini yapmak için hazır şimdi youtube giriş yapmayı deneyin,türkiye ye yasaklı olan youtube rahatlıkla girmiş olacaksınız.Yalnız daha önce de belirttiğim gibi internet hızınızı biraz yavaşlatıyor.Şunuda belirtmeyi unuttum eğer programı uzun süre kullandığınızda bazen internet tarayıcınız Proxy sunucunuza bağlanamıyor diye uyarı veriyor.Bunun sebebi ise o anda kullandığınız tarayıcınızı ayarlar kısmından Gelişmiş ayarlar'a tıklıyoruz ve ardından Proxy ayarlarını değiştir diyoruz,sonra Yerel Ağ(LAN) ayarlarına tıklayın Ara sunucu kutucuğu işaretli ise o işareti kaldırın.
Program çalıştığını öğrenmenizin bir yoluda zaten ekranın sağ alt kısmında kapalı anahtar resmini göreceksiniz.
Programı sadece yasaklı sitelere girecek olduğunuz anda kullanın ve programdan çıkış yaparken Exit butonuna tıklayın ve ekranda beliren bilgi kutucuğunda ki geri sayımı bitirmeden ekranda ki kutucuğu kapatmayın.
Bizi Takip Edin...
Pinterest>> Facebook>> Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top