BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


 Öncelikle şunu belirteyim 4 GB'dan büyük bir dosyayı,FAT32 ile biçimlendirilmiş bir diske aktaramazsınız.


Windows kullanıcılarının pek çok defa başına gelmiştir.Yukarıdaki özlü sözde bahsedildiği gibi hayatınızın bir noktasında,hard diskinizi “dönüştürmeniz” gerekir.Kâh NTFS,FAT32′ye çevirilir; kâh FAT32, NTFS’e de çevirilir.Ancak o noktada cümlede geçen “dönüştürmek” ifadesi bile size yabancı bir kelime kadar anlamsız geliyorsa,ne yapabileceğinizi bilmiyorsanız,kara kara düşünmeye başlarsınız.Bir şekilde eşten dosttan FAT32 nedir, NTFS nedir öğrenir, hard diskinizi istediğiniz kıvama getirmeyi başarırsınız.

Bunun,yani hard diskinizin formatını değiştirmenin, en bilinen yolu şudur:
İşe,dönüştürmeniz gereken hard diskte bulunan verileri,bir başka hard diske aktarmakla başlarsınız. Daha sonra ilgili hard diske sağ tıklar,ve Format…(Biçimlendir…) seçeneğine tıklarsınız. Dosya sistemi olarak NTFS”i veya FAT32′yi seçer, formatınızı gönül rahatlığıyla tamamlarsınız.

Ancak bu yöntemde,az önce söylediğimiz gibi şöyle bir sıkıntı vardır:Biçimlendirme sonrasında hard diskinizdeki veriler silinir.Zararı yok der,yedekleme yaptığınız hard diskte depoladığınız verileri,yeni formatladığınız hard diske aktarırsınız.

Ancak… Eğer FAT32 ile biçimlendirilmiş hard disklerinizi NTFS formatına çevirmek istiyorsanız,verilerinizi kaybetmeden de bunu yapmanız mümkündür. Şöyle ki:
Komut İstemi yani başlat menüsünü tıklayıp (Command Prompt)’yazın,“Yönetici olarak çalıştır”a basarsınız.(Bu noktada standart Windows kullanıcısında windows32 sistemini acar,ardından siyah ekran belirir. Yalnız burda yapacak olduğunuz işlemlerin doğru olduğuna ve doğru şekilde yapmaya dikkat edin;çünkü genellikle Windows kullanıcısı yazarak bilgisayar kullanmayı sevmez.)

Karşınıza gelen siyah ekranda dönüştürme işleminin nasıl yapılabileceğini görmek için convert /? yazıp entera basabilirsiniz.
“Yok, direkt komutu isterim” diyorsanız,onu denemeden şu komutu kullanarak amaçlarına ulaşabilirler:
convert G: /FS:NTFS
Kolayca anlayabileceğiniz gibi, G: yerine, dönüştürmek istediğiniz hard diski yazmanız gerekiyor.Örneğin G yerine C diskini yazın veya bilgisayarınızda bulnuna diğer Hard disk disklerinizi de bu yöntemle dönüştürebilirsiniz.Bizi Takip Edin...
Pinterest>> Facebook>> Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top