BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

Bu işleme başlamadan önce dosyamızın boyutunun ne kadar olduğunu öğrenelim.Göndereceğimiz dosyayı sağ tıklayarak, Özellikler kısmında boyut bilgilerine ulaşabiliriz.
Boyutu incelediğimizde;
  • 0 - 20 MB arasında ise mail yoluyla,
  • 20 MB - 1 GB (1024 MB) arasında ise anlatacağımız yöntemlerle gönderilmesi mümkündür.
Eğer dosyamız 20 MB büyük ve 300 MB den küçükse, gönderdiğimiz dosyanın tek parça olmasına dikkat edelim.Yani 3 adet video göndereceksek bunları bir Zip dosyası içerisinde birleştirerek göndermeyi tercih edelim.
Büyük ebatlarda dosya gönderimi için son zamanlarda çok sayıda internet sitesi yapılmıştır. Bu sitelerin yardımıyla dosya gönderimini yapmamız daha kolay olacaktır.Bahsini ettiğimiz bu sitelerin her birinin kendine has görünümü olduğu için ve bu görünümleri zaman zaman değiştiği için burada fotoğraflı anlatıma yer vermeyeceğiz. Ancak bu sitelerin genel çalışma mantığı aynı olduğu için bunu açıklamakla yetineceğiz.
Bu siteler özetle şunu yapmaktadır;
  • Bilgisayarınızdaki dosyayı internete yükler (upload),
  • Bu dosyanın indirilmesi (download) için size bir link verir.
Bu işlemlerin ardından yapmanız gereken verilen download linki karşı tarafa iletmenizdir.
Ek bilgi: Upload işleminin süresi, internet hızınıza ve dosya boyutuna göre değişebilir. Örneğin, 150 MB boyutlarındaki bir dosyanın upload edilmesi kırk dakika kadar sürebilir.
Wetransfer.com Dosya Gönderim Sitesi Kullanımı
Dosya gönderimi konusunda her geçen gün geliştirilen sistemler karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli internet siteleri aracılığıyla yapılan dosya gönderimleri, bu internet sitelerinin çalışma biçimini değiştirmesi (örneğin ücretli, üyelik isteyen vb siteler haline gelmesi) sonucu dosya gönderimi için daha farklı yöntemlere yönelinebilir.
Bu konuda yaptığımız inceleme sonucu Wetransfer adlı internet sitesinin bugün dosya gönderimi konusunda bir adım daha önde olduğunu tespit ettik. "Wetransfer.com" adlı internet sitesi ücretsiz dosya paylaşımına izin vermesi, dosya yükleme ve indirme hızının oldukça yüksek olması gibi özellikleriyle şu an için en iyi dosya gönderme yollarından birisidir. 
Aşağıda wetransfer.com adlı internet sitesinin kullanımı hakkında hazırladığım kısa bilgiyi sizinle paylaşıyorum.Ben genelde bu siteyi kullanıyorum hem hızlı hemde güvenli.
1) Herhangi bir internet servis sağlayıcısından WeTransfer sitesine giriş yapıyoruz. Site kullanıcı açısından oldukça kolay bir şekilde tasarlanmış.Site açıldığında sol tarafda dosya gönderim penceresi görünecektir.
2) Sol tarafda bulunan dosya gönderim penceresinde bulunan Dosya ekle bölümüne tıklayarak göndereceğimiz dosyayı açılan pencereden seçiyoruz.
3) Daha sonra Arkadaşlarınızın e-mail adresleri bölümüne dosyayı göndereceğimiz kişinin e-mail adresini yazıyoruz. E-mail adresiniz kısına kendi e-mail adresimizi yazıyoruz. Eğer bir mesaj iletmek istiyorsak ?Mesajınızı yazın bölümünü doldurabiliriz.Gerekli kısımları doldurduktan sonra Transfer butonunu tıklıyoruz.
4) Açılacak Terms başlıklı pencerede Iagree, lets go! ifadesinin yanındaki kutuyu işaretleyerek Tamam butonuna tıklıyoruz.
İşlem bu kadar sonuç olarak gönderdiğimiz dosya anında gönderecek olduğumuz kişiye iletiliyor.Bizi Takip Edin...
Pinterest>> Facebook>> Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top