BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


Sürekli olarak farklı programları bilgisayarıma kurduğum, denediğim ve test ettiğim için birçok geliştiricinin gelir elde etmek adına program kurulumları içerisine üçüncü parti uygulamalar için teklifler koyduğunu biliyorum. Eminim ki birçok kullanıcımız böyle bir durumla karşı karşıya kalmıştır ve durumdan pek de hoşnut değillerdir. Sonuç olarak hiç kimse isteği dışında bilgisayarı üzerine ekstra bir yazılım veya uygulama kurulmasını istemez.
Bu noktada bilgisayarınız üzerine üçüncü parti yazılımların kurulmasını istemiyorsanız, program kurulumları sırasında karşınıza gelen tekliflere dikkat etmeli veya işi sizin yerinize bu tekliflere dikkat edecek olan bir program olan Unchecky'ye bırakmalısınız.
Kurulumunu yaptıktan sonra arka planda çalışacak olan uygulama herhangi bir program kurulumu sırasında karşınıza gelecek olan üçüncü parti yazılım kurulum tekliflerini algılayacaktır ve sizi bunlara karşı koruyacaktır.
Aslında oldukça basit bir mantıkla çalışan uygulama, program kurulumları sırasında kullanıcılara sunulan üçüncü parti yazılım tekliflerine ait tikleri kaldırmakta ve gerekli durumlarda kullanıcıların seçmesi için olanak sağlamaktadır. Ayrıca kazara tiklememeniz gereken bir yere tik koyduysanız program otomatik olarak sizi uyarıyor ve devam edip etmek istemediğinizi soruyor.
Tarayıcı ana sayfası değiştirme, arama motoru değiştirme, istenmeyen yazılımları bilgisayarınıza yükleme gibi birçok sorunu beraberinde getiren üçüncü parti uygulama kurulum tekliflerinden sıkıldıysanız Unchecky'yi mutlaka denemenizi öneririm.
Konuyu kısaca özetlemiş olursak; bilgisayarınıza yükleyecek olduğunuz programlardan o an itibari ile yükleyecek olduğunuz program içerisine gömülü olan bir çok şirketin reklamları veya gelir elde etmek için internet toolbarları eklentiler vs. gibi olan seçenekleri otomatikmen devre dışı bırakır ve sadece sizin yükleyecek olduğunuz programı indirirsiniz.
Unchecky Nasıl Kullanılır;


Kullanımı oldukça basit program indirecek olduğunuzda Unchecky programını açın.Zaten genelde programı çalıştırdığınızda aktif olmuş olacaktır.Programın çalışıyor durumunda olduğunu gösteren bilgi butonu sayesinde öğreniyoruz.
Ayarlar kısmından programın dilini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.Türkçe dil desteği de mevcuttur.

Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top