BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Cheat Engine kullanımını kısaca olarak gösterecem.Cheat engine sayısal olarak oynanılan bütün oyunlarda nerede ise hepsine yakın hile amaçlı kullanılan bir programdır,bunu bilmeyen yoktur umarım.Hilelerde bu programı kullanmak için doğru tarayıcıyı bulmak önemlidir.Eğer doğru tarayıcıyı bulamadı iseniz hileniz çalışmaz

Şimdi aşağıda ki resimde görecek olduğunuz gibi programın arayüzü oldukça nasıl kullanılacağını ve hangi işlemler nerede yapıldığını numara ile gösterdim.Şimdi her numaranın görevini sırası ile belirtelim.
Ayrıca Cheat Engine programının farklı sürümleri mevcuttur ve her programın arayüzü neredeyse aynıdır.

1- numaralı işaretli kısımdan hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız buradan o tarayıcıya ait olan doğru olanı bulmanız olacaktır.Örneğin Google Chrome kullanıyorsanız ve birden fazla google chrome tarayıcı varsa doğru olanı bulana kadar enable speed hack'in hata verip vermemesinden anlarsınız.
2- numaralı işaretli kısımdan yani "First Scan" bölümünden "Value" kısmına yazdığınız sayısal değeri aratırsınız.
3- numaralı kısım "Next Scan" value kısmına yazdığınız değeri First scan ile arattığınızda karşınıza çıkan sonuçlar içerisinde değişen doğru olmayan seçenekleri ayıklamanıza yarayan kısımdır.Örnek olarak arattığınız değerde çıkan 20 sonuç var ise ve bunlar içerisinde sürekli değerleri yükselip azalıyor veya ???? işaretli olanları kaldırmanızı sağlar.
4- numaralı olan "Hex" burada oynadığınız oyunda hangi hileyi yapacaksanız o değeri yazın.Örneğin; facebook'ta Farm Heroes Saga oynuyor iseniz ve size fazlası ile can gerekli ise hex kısmına örneğin 300 değerini yazarak aratın ve çıkan sonuçları aşağıda bulunun boş kısıma atın.Çıkan sonuçları aşağıya atmanız için 8 numaralı olan kısımda ki butona basmanız gerekli.
5- numaralı olan "Scan Type" buradan oynadığınız oyun tipine göre arama seçeneklerini belirleyeceksiniz.Örneğin; transformice de teleport hilesi yapıyorsunuz ve değeri  0.75 olarak belirttikden sonra "VALUE BEETWEN"olarak değiştirin.
6- numaralı "Value Type" kısmından arattığınız değer tipini seçeceksiniz.
7- numaralı kısım olan "Enable Speedhack" buradan oynadığınız oyun hızını ayarlarsınız.Burada ki değer 1.0 dan düşük olarak değer girerseniz oyun yavaşlar veya oyun durur.Değeri 1.0 üstünde yaparsanız oyun hızlanır,ayrıca burada ki değeri kullanabilmeniz için 1 numaralı olan kısımda ki doğru tarayıcıyı bulduğunuzda aktif olur.
8- numaralı olan 2 numaralı olan First Scan ile arattığını sonuçları alt kısıma aktarmanıza yarar.
9- numara ile belirttiğim kısım ise 8 numaralı kısımda aşağıya altığınız sonuçları siler veya iptal etmenizi sağlayan kısımdır.

   Not: Cheat Engine kullanımı ile ilgili tam uygulamalı bir video hazırlandığında bu yazımızda paylaşılacaktır.


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top