BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Uzun zamandır herkesin en çok korktuğu ve son zamanlarda facebook üzerinde yayınlanan virüsler nedeni ile herkesin başı dertte.Bunun gibi tuzaklara düşen internet ve bilgisayardan anlamayan kişilerdir.
Herkes kendi hesaplarında ekli olan veya diğer kişilerin hesaplarını hacklemek(çalmak) ister.Uzun zaman uğraştıkdan sonra %15 gibi başarı ele ederler.Öncelikle her hangi bir hesabı veya siteyi hacklemek için sosyal mühendislik ve programlama dillerinden bir kaç tanesini bilmemiz gerekir böylece işimiz biraz daha kolaylaşır.

   Bir kişinin facebook hesabını hacklemek için bir kaç yöntemi vardır,bunlardan ilk olan sahte bir hesap açarak o kişinin bilgilerini ele geçirmek gerekir.Sahte hesabınızdan o kişiyi eklediğinizde zaten bilgilerinin bir kısmını hesap profilinden herkese açık olarak gösteriyorsa öğrenmiş olursunuz.Eğer hiç bir bilgisi açık değilse daha öncede anlatmış olduğum kendinize bir yahoo hesabı açarak facebook kişilerinizi yahoo hesabınıza aktarmak olacaktır,böylece o kişinin öncelikle e-posta adresini öğrenmiş olursunuz,yalnız eğer e-posta adresi herkese açık ise bunu yahoo hesabından öğrenirsiniz.

   Diğer bir yol ise bir resim veya dosya içerisine trojen veya virüs kodlarını içine ekleyerek o kişiye yutturmanız gerekir,bunu yapabilmeniz ve karşı ki kişiye yetirmeniz için o kişinin bu tür bilgilerden haberi bilgisi olmaması lazım aksi halde bilgisi var ise buda işe yaramaz.

  Diyelim bir kişinin facebook hesabını hackledini ve o kişinin hesap şifresini değiştirdiniz.Adamın msn hesabınıda hacklemeniz gerekiyor ki tekrar hesabını geri almayabilesin.Bunun için en pratik yolu eğer facebook hesabını hackledi iseniz msn hesabını hackleseniz bile 72 gün geçmesi gerekecek yeni şifrenin onaylanması için.

Burada ne yapmalıyız;
Hacklediğiniz facebook hesabının hemen e-posta adresini değiştirmeniz gerekiyor.Hemen bir tane yeni msn ve adresi oluşturun ve oluşturduğunuz yeni hesabı hacklemiş olduğunuz facebook hesabında ki kullanılan e-posta adresi ile değiştirin.
Nasıl yapıldığını aşağıda ki anlatımda ve resimlerle göstereyim;

1- Yeni bir msn hesabı oluşturduk diyelim.
2- Hacklemiş olduğunuz hesaba giriş yapın.
3- Giriş yaptığınız facebook hesap ayarlarına sağ kısımdan Ayarlara tıklayın.
4- Kullanıcı adı ve e-posta adresini hemen yeni açmış olduğunuz msn hesabı ile değiştirin.
     Kullanıcı adını daha önce değiştirilmiş ise tekrar değiştirmeniz mümkün değil.Kullanıcı adını değiştirmemizin nedeni hesabın eski kullanıcısı bu hesaba ulaşmanızı engellemektir.
5- Burada yeni e-posta adresi yazan kutucuk içerisine yeni açmış olduğunuz msn adresinizi yazın ve alt kısımda ki şifre bölümüne şifrenizi girin "Değişiklikleri Kaydet" Diyerek bu aşamayı bitiyoruz.
6-  Burada yeni oluşturduğunuz msn adresine giriş yapın ve bu hesabınız onaylamak içine gelen e-maile tıklayın.Direk hacklemiş olduğunuz hesapta ki e-posta adresi sizin yeni oluşturduğunuz e-posta adresinin de o kısıma eklenmiş olduğunu göreceksiniz.
7-  Şimdi burada en son adımı yapmak için yapılacak olan işlem altta ki resimde belirttiğim şekilde ki gibi yapın.
Bu işlemi yapmamızın nedeni hacklemiş olduğunuz facebook hesabına ait olan msn hesabını hacklemekden kurtulmakdır.Böylece hacklemiş olduğunuz hesaplarda bu yöntemi kullandığınızda artık eski kullanıcı hiç bir şekilde hesabını geri alamayacaktır ve bu hesabına asla ulaşamayacaktır.

Bizi Takip Edin
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top