BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

Facebook'un son zamanlarda kullanıcılarına yenilikler yaptıklarını görmüşsünüzdür.Sıkı bir facebook kullanıcı iseniz bunun farkında olmanız mümkündür,ancak daha önce böyle bir yenilik getirilmesine rağmen işlemin hata vermesi bu hatayı son yeniliklerden sonra tamamen düzeltilmiş durumda görünüyor.Daha önce facebook profilinizi facebook sayfasına dönüştürme işlemi hata veriyordu şimdi bu hata neredeyse sıfır olmak üzere işleminizi sorunsuz olarak yapılabiliyor,ayrıca sayfaya dönüştürdüğünüz facebook hesabınızı tekrar facebook hesabına dönüştürme olanağı da veriyor.Tabi bu işlemleri anında yapamazsınız,çünkü size belirli bir süre veriliyor ve o süre tamamlandıktan sonra işlem başlıyor.Profil sayfanızı sayfaya dönüştürme işlemini yapabilmek 48 saatlik bir süre veriliyor.Bu süre dolana kadar facebook hesabınızı giriş yapılamıyor,eğer sayfa dönüştürme işleminden vazgeçmek isterseniz bunu da yapabilirsiniz.Dönüştürme işlemi için öncelikle bir hayran sayfanız olması gerekir,hesabınızda 5 bin arkadaş ekli varsa o zaman bu işlemi yapmanızı tavsiye ederim.Artık son zamanlarda iyice facebook'un suyunu çıkarmalarına rağmen kadın profili ile binlerce sahte hesap açılarak arkadaş listesini dolduranlara bu işlem yaramış gibi görünüyor.Eğer biraz mantık yürüdün ve bu işlemle sahte hesap açarak arkadaş ekleme hilesi ile kişilerinizi artırın ve sonra sayfaya dönüştürün.Tabi sonra sayfaları birleştirmek için iki sayfanın da isimleri ve diğer bilgileri birbirine benzer olması gerekir.Neyse bu kısa bilgimizi verdikten sonra asıl konumuza dönelim.

Peki Facebook profilimizi sayfaya nasıl dönüştürebiliriz?
1- Öncelikle kiisel hesabınızı hayran sayfasına dönüştürmek için BURAYA tıklayarak devam etmeniz gerekiyor.Karşınıza gelen ekranda "Devam" butonuna tıklıyoruz.Tabi bu işlemi yapmadan önce facebook hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekir.
2- "Devam" butonuna tıkladıktan sonra facebook profilinizde kullandığınız e-posta adresine dönüştürme işlemi için bir e-mail gönderilmiş olacak.Şimdi msn'e giriş yapın ve gelen e-posta'ya tıklayın.
Kırmızı işaretli olan metine tıklıyoruz.Bu işlemden sonra karşımıza altta ki gibi bir bilgi ekran görüntüsü gelecektir.Üsteki kırmızı işaretli metine tıkladığınızda facebook hesabınız'dan çıkmış olacaksınız.Ve altta ki bilgi ekranına girmek için facebook hesabınıza tekrar şifrenizi girerek giriş yapın.
3- 48 saat dolduktan sonra işleme başlamamız için e-posta ve şifrenizle facebook'a giriş yapın.
Karşınıza böyle bir ekran gelecek.
4- "Onayla" butonuna tıkladıktan sonra karşınıza sayfa oluşturmanız için facebook sayfa oluşturma ekranı gelecek,bu kısımda siz kendiniz sayfanızın kategorisini seçerek oluşturun.
5- Kategoriniz'i seçin ve "Devam" butonuna tıklayın.
6- Buradan facebook profilinize yüklemiş olduğunuz profil resimlerinizi sayfanıza aktarma seçeneklerinden birini seçin ve "Devam" butonuna tıklayın.Yalnız şunu unutmayın facebook hesabınızda sizi takip edenler,gruplarınız,uygulamalarınız vs. hepsi iptal olacaktır,sayfanıza aktarılmayacaktır.
7- Ve bu kısımda facebook hesabınızda kullandığınız şifrenizi girerek "Dönüştür"butonuna tıklayın.
8- Son olarak "Bitir" butonuna tıklıyoruz.
9- Son olarak sayfanızı düzenleme ve düğer profil resmi gibi işlemleri aşağıda ki resimleri sırası ile izleyerek uygulayın.Zaten sayfa oluşturulduğunda yapılması gerekenleri herkesin bildiğini varsayarak bu adımları anlatmıyorum.
10- Dönüştürmüş olduğunuz sayfayı tekrar kişisel hesaba dönüştürmek,yani şlemi geri almak isterseniz BURAYA tıklayın.Sizden istenilen bilgileri girerek işleminizi yapın. 


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top