BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Merhaba Bilgi Cafem 61 okuyucuları...
Yeni konumuz sürekli ve aktif derecede skyp'i kullanıcısı iseniz o zaman bu tam size göre bir yenilik demektir.Belkide daha önce bildiğiniz bir konudur veya şimdi bunu öğrenmek üzeresiniz.Neyse fazla karmaşalık yaratmadan konumuza biraz göz atalım.

Bu konumuzda eski tarihlerden bu zamana kadar çoğunluğunuz msn mesenger kullanmıştır halende kullanan vardır muhakkak,kısa zaman önce artık msn yerini outlook yerine almış ve msn'den bayağı gelişmiş bir sohbet uygulama olarak yerini almış durumda.Msn'de yapacaklarınız biraz kısıtlı olması nedeni ile artık çalışan işçiler,büro elemanları,muhasebeciler v.s hep dosyalarını veya maillerini outlook üzerinden göndererek iletişime devam ediyorlar,üstelik gönderdikleri dosyaları depolama gibi imkanlarada sahipler,ayrıca şunu da unutmayalım ki Türkiye'de fazla kullanılmasa'da gmail ile outlook hesaplarını birbirine bağlayarak tek hesap üzerinden iki ayrı hesabınızı yönetim kullanabiliyorsunuz.

Şimdi bu konumuzda ise eskiden kullandığınız veya halen kullanmış olduğunuz bir msn adresiniz ile skype açmak isterseniz ve msn hesabınızda ki kişileri skype'ye aktarmak isterseniz bu yeniliğe geçmek için aşağıda ki anladı mı aynen uygulayın.

Öncelikle tabi bilgisayarınızda veya telefon ve tablet'iniz de skype programı ve uygulaması olması zorunda.Eğer bilgisayarınız ve telefonunuz'da Skype yazılımı yok ise BURAYA tıklayarak kullanmak istediğiniz uygulama ve programı gerekli cihazınıza indirin.

Adım 1
Önce bilgisayarınızda Skype programını açın.Programı açtığınızda hemen skype adresiniz ile giriş yapmayın.Alt resimde işaretlemiş olduğum Microsoft hesabı yazan kısıma tıklayarak kullanmış olduğunuz msn adresinizle giriş yapacaksınız.
Adım 2
Hotmail yada msn hesabınızı ve şifrenizi girerek oturum açın.Adım 3


Daha sonra yazımızın başında da belirttiğim gibi eğer ilk kez msn hesabınız ile skype hesabı açıyor iseniz yanda ki gibi bir ekran karşınıza gelecek.Buradan Devam et butonuna tıklayarak diğer ekrana geçiş yapmayı sağlayın.Karşınıza gelen ekrandan bilgisayarınızda bulunan kamera mikrofon gibi aygıtların gerekli ayarlamalarını düzenleyerek tekrar Devam et butonuna tıklıyoruz.Eğer daha önce skype hesabı oluşturmuş iseniz yanda ki gibi bir bilgi ekranı karşınızda belirecek.Burada yapacak olduğunuz Skype'ta yeniyim butonuna tıklayarak devam edin.


Adım 4
3 adımda ki her iki işlemden birini yaptığınızda bu ekranla karşı karşıya geleceksiniz.Burada ise yapılacak olan işlem daha basit size ait oluşturulan hesabınıza dilerseniz bir resim ekleyerek devam edersiniz veya resimi sonra eklerim derseniz tekrar Devam et butonuna tıklıyoruz.
Adım 5
Karşınıza gelen ekranda sizden hesabınız için resim seçmenizi isteyecektir.Burada hesabınız için bir resim seçerek devam edin.

Adım 6
5 adımı tamamladıktan sonra Devam et butonuna tıklayın ve karşınıza oluşturmuş olduğunuz skype hesabınıza giriş yapmak için ekran gelecek.Bu ekranda Skype'ı kullanmaya başlayın butonuna tıklıyoruz.
Böylece işlemimiz bitmiş oluyor.Artık kullanmış olduğunuz msn hesabınız ile skype giriş yapabilir ve buradan istediğiniz  işlemleri yapabilirsiniz.Yorum Gönder Blogger

 
Top