BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


Film,Video,Resim v.s Ücretsiz Dosya Upload Sitesi

   Bu konumuzda sizlere bilindiği gibi site sahiplerinin genelde en önemli sorunu olan video upload etme sitesi bulmakta çektiği sorunlardır.Youtube,Dailymotion ve diğer siteler belirli boyutta ve uzunlukda ki dosyalarınızı yüklemenize izin verebiliyor,üstelik bazen bu siteler yasaklandığında veya kapatıldığında bütün emekleriniz de silinip gidiyor.

   Benimde yeni bulduğum bir site sayesinde istediğiniz boyutta ki videolarınızı veya filmlerinizi bu siteye yükleyerek siteleriniz de paylaşabilirsiniz.Her sitede olduğu gibi buda abonelik gerektiren ve kendinizi bir hesap açmanız doğrultusun da kullanabilirsiniz.

   ***Aşağıda ki anladım da kayıt olma ve video,film yükleme ve yüklediğimiz içerikleri sitemizde paylaşmak için kod alma işlemlerini göreceğiz.

1.Öncelikle sitemize Buraya tıklayarak giriş yapalım.
2.Karşınıza farklı bir sayfa gelecek burada yapacak olduğunuz işlem sayfanın sağ üst kısmında ki Yükle metnine tıklıyoruz.Buradan sonra bizi kayıt olmak için diğer sayfaya yönlendirecektir.
3.Normalde siteye ilk adımda girdiğimizde sitenin ana dili ingilizcedir.kayıt olma ve kayıt olduktan sonra ki sitenin ana dili Ruscadır.Kayıt olmak için Yükle butonuna tıkladıktan sonra karşımıza yeni bir sayfa gelecek buradan da altta ki resimde  2 numaralı kısıma tıklıyoruz.
4.Daha sonra açılan ekranda ki formu eksiksiz doldurun.
5.Bu adımda ki formu doldurun ve devam edin.
6.Artık kayıt işlemini bitirmiş olduk.Şimdi karşımıza dosya yükleyecek olduğumuz ekran geliyor.Burada üç ayrı şekilde dosya yükleyebilirsiniz.Bilgisayarınızdan,URL ubload ve HTML yükleme olmak üzere üç ayrı upload yöntemi sunuyor.Aşağıda ki resimde üst kısmında renklerle blirttim bu seçenekleri.Ayrıca yüklemiş olduğunuz dosyalara kimlerin yorum yapmasını ve görmesini istiyorsanız o ayarlarıda yapmanız mümkün.
7.Şimdi dosya yüklemek için resimde ki işaretli olan 3 numaralı seçeneğe tıklayın.Açılan ekrandan artık resim mi video mu yükleyecekseniz onu seçin.
8.Yükleme işlemi bittikten sonra size düzenleme yapabileceğiniz bilgi bölümü gösterilecek.Burada isterseniz videonuzun veya resminizin adını değiştirin veya öyle kalsın.Yüklediğiniz içerikleri sitenizde paylaşamak veya eklemek için HTML kodunu almak için hemen sağ alt kısmında kurtarmak yazan metine tıklayın,açılan ekranda size yüklediğiniz içeriğe ait direkt link ve HTML kodunu verecektir.
9.Böylece işlemimiz bitmiş oluyor.Artık videolarınızı yükleyebileceğiniz bir siteniz olmuş oldu.Kolay gelsin...


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top