BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Bilgisayarınızda yapacak olduğunuz diğer bir işlem ise Windows ile başlayan programları nasıl kontrol ederiz şimdi o konuya göz atacağız.

Bilgisayar deyip geçmemek lazım,çünkü kullanımını hiç bilmeyenler için büyük sorunların çıkmasına sebep olurlar ve küçük maliyetli zararları büyük zarara çevirebilirler.Bu yüzden bilgisayar denilince sadece kapatıp açmak internette dolaşıp çıkmak değildir.Bilgisayar delince aklınıza yazılım donanım gibi konularında bilginizin olması sizin için bir adım önde olmak demektir.Bilgisayarı A'dan Z'ye kadar öğrenmek için ücretsiz bilgisayar kullanımı kursları açılıyor.


   Windows ile başlayan programları kontrol etmek ne demek?

Windows'u yani bilgisayarınızı açtığınız andan itibari ile işletim sisteminizle kurulmuş ve sizin yüklemiş olduğunuz yazılımların bazıları bilgisayarınızı açtığınızda bilgisayarı kapatana kadar sürekli çalışır ve bazı yazılımlar bilgisayar performansını düşürdüğünden bunların hangisi olduğunu bilemeyiz,hem bunları öğrenebileceğiz hem de bilgisayarınızda sahte yazılım olup olmadığını öğrenebileceğiz,ve böylece çalışmasını iptal edeceğiniz programları buradan yapabileceğiz.

İşleme başlamak için Başlat butonuna tıklıyoruz ve kutucuk içerisine Msconfig veya msconfig yazarak aratın,arama sonucunda zaten bir tane dosya ekrana gelecek ona tıklıyoruz.
Açılan ekranda üst bölümde Genel,önyükleme,Hizmetler,Başlatma ve Araçlar menülerini göreceksiniz.Bizim işlem yapacak olduğumuz Başlatma seçeneğidir.Başlatma seçeneğine tıklıyoruz ve bilgisayarınızda açık durumda olan bütün yazılım programlar karşınıza gelecek.
Bu adımda kapatmak kontrol etmek istediğiniz programın üretici,komut ve konum bilgilerine bakabilirsiniz.Üretici kısmından programın sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz
İptal etmek istediğiniz programın sol tarafında ki kutucuğu boş olarak yapın ve Uygula butonuna tıklayın.
İşlemi bitirmek için tamam butonuna tıklayın karşınıza yeni uyarı bilgi ekranı gelecek bu kısımda Bilgisayarınızı Yeniden Başlatmanızı isteyecektir,bilgisayrınızı yeniden başlattığınızda iptal ettiğiniz program bilgisayarınızı açtığınızda açılmayacak ancak siz kullanmak isteseniz mause ile o programı açarak tekrar kullanabilirisniz.

Ayrıca üretici kısmından programların sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz.Programların sahte olup olmadığını anlamanız için bilinmeyen veya karmaşık bir metin olur veya hiç duymadığınız bilmediğin bir üretici firma ismi ise hemen internetten aratın.
Komut ve konum kısmından programın bilgisayarınızda hangi Diskte ve dosyada kayıtlı olduğunu öğrenebileceğiniz bölümlerdir.
VİDEOLU ANLADIMI İZLEYEREK YUKARIDA ANLATTIĞIM İŞLEMLERİ DAHA KOLAY ANLAYABİLİRSİNİZ.
Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top