BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Kırık link ya da ölü bağlantı adı verilen bağlantılar,erişilemeyen sayfalara verilen bağlantılar için kullanılan genel bir addır.Eğer blogunuz ya da web siteniz üzerinde çok sayıda kırık link bulunuyorsa,bunun hem okurlarınız hem de arama motorlarınız nezdinde etkisi olumsuz olacaktır.Daha da önemlisi bu durum,SEO puanınızı da olumsuz yönde etkileyecektir,çünkü Google PageRank değeri,harici bağlantılarınızın kalitesinden olduğu kadar,site içi bağlantılarınızın kalitesinden de etkilenir.
WordPress kullanıcıları için kullanılabilecek Broken Link Checker her ne kadar bu bağlantıların kontrolü için faydalı bir eklenti olsa da,WordPress kullanmayan kullanıcılar,bu eklentiden faydalanamayacaklardır.
Yazının devamında bulacağınız 6 adet web tabanlı kırık link kontrolü yapabilen uygulama herkes tarafından kullanılabilir.Bu çevrimiçi araçlar,sitenize ya da blogunuza herhangi bir yazılım yüklemeden sitenizdeki kırık linklerin tesbit edilebilmesinde size yardımcı olacaklardır.
Bu link kontrol uygulaması bağlantılardaki, bağlantı metinlerindeki ve referans edilen nesnelerdeki bağlantı sorunlarını kontrol edebilir, ya da tüm sitenin genelinde bir inceleme yapabilir.
W3C Link Checker
2. Link Validation Spider
Blogunuzun ya da web sitenizin adresini uygulamadaki metin kutusuna girerek, uygulamanın siteniz üzerinde gezinerek kırık linkleri kontrol etmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamanın gönderdiği örümcekler (spider), çerçeve (frame) içerisindeki sayfaları ya da JavaScript dosyalarını kontrol etmiyor.
Link Validation Spider
3. iWebTool’dan Kırık Link Kontrolü
Bu sade ve kullanımı kolay kırık link kontrolü uygulaması üzerinde yer alan sade anlatımlı ders sayesinde uygulamanın nasıl kullanılabileceğini kısa süre içerisinde öğrenebiliyorsunuz. iWebTool sitesi bünyesinde web sitesi sahiplerinin işine yarayacak ve aralarında bazı SEO araçlarının da bulunduğu pek çok araç yer almaktadır. Eğer siz de SEO ile ilgileniyorsanız bir göz atmanızda yarar var.
Broken Link Checker from iWebTool
4. AddMe.com’den Kırık Link Kontrolü
Bu servisi kullanabilmeniz için öncelikle siteye elektronik posta adresinizi ve sitenizin dahil olduğu kategorileri bildirmeniz gerekiyor. Sitenizin adresini ve diğer gerekli bilgileri girdikten sonra uygulama, sitenizi analiz edecek ve bulduğu kırık linkleri, detaylı bir rapor içerisinde size sunacak.
Broken Link Checker from AddMe.com
5. LinkTiger
LinkTiger uygulaması, herhangi bir kırık link bulunduğunda size elektronik posta gönderebilmesi ve interaktif yönetim paneli gibi gelişmiş özellikleri bünyesinde barındıran bir uygulama olup PDF, CSS, Flash, MS Office dosyalarını da kırık linkler için tarayabiliyor.
LinkTiger
6. 2bone Link Kontrolü
Bu link kontrol uygulaması sadece sıradan HTML bağlantılarını kontrol etmektedir. Seçebileceğiniz 2 adet farklı mod bulunuyor: ‘Express Lane’ modu ve ‘I Can’t Wait’ servisi. Express Lane seçeneğini seçtiğinizde sonuçları çok daha hızlı alıyorsunuz ancak sayfa başına sadece 10 adet bağlantı kontrol ediliyor. Diğer seçenek ise sayfadaki tüm bağlantıları tarıyor ancak bu sebeple, tarama işleminin sonuçlanması biraz zaman alıyor.
2bone Link Checker

Diğer Online Kırık Link Kontrolü Yapabileceğiniz Uygulamalar:

   Aşağıdaki uygulamalar de kontrol etmek isteyebileceğiniz diğer kırık link kontrolü tarama uygulamalarını içeriyor. Çoğu durumda bunların hepsine ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak bu alternatif link kontrol uygulamaları, özellikle yukarıda bahsedilen uygulamaların çalışmadığı ya da performanslarının sizi memnun etmediği durumlarda faydalı olacaktır.


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top