BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

 
   Android cihazlarınızda herkesin yaşadığı sorunlardan biri cihazınızda bulunan dosyaları bir düzene koymak isteriz,fakat Android işletim sisteminin pek kullanışlı olmadığından bu hep sorun haline gelmektedir.Bu sorunu yaşadığınız sürece dosyalarınıza müdahale edemiyoruz ve karma karışık bir hal alıyor.Dosyalarınızı düzenlemenin bir diğer yolu ise cihazınızı bilgisayara bağlayarak düzenlemekde oldukça karışık ve zaman alabiliyor,böylelikle işimiz Android cihazlar için geliştirilmiş olan farklı ücretli veya ücretsiz 3.parti uygulamalara kalıyor.

         1. ES File Explorer
 Ücretsiz olarak sunulan ES File Explorer basit ve ilgi çekici kendi zevkinize göre düzenleyebileceğiniz bir arayüze sahip olması kullanıcılarına fazlası ise zaman kaybından kurtarıyor.Böylece bütün dosyalarınızı istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz.Uzaktan medya oynatma,metin dosyası okuma,resim görüntüleme,dosya arama,dropbox entegrasyonu,ftp istemcisi,çoklu pencere yönetici gibi özelliklerinden de yararlanabilirsiniz.
ES File Explorer
ES File ExplorerAndroid için Dosya Yönetimi Uygulaması2. Root Explorer
Özellikle Root’lu cihazlar için bir nimet olan Root Explorer uygulaması, Android için geliştirilmiş en iyi dosya yöneticilerinden biri. Root’lanmış cihazların sistem dosyalarını açması ve değiştirilmesine izin vermesi en büyük özelliklerinden biri.
Root ExplorerGörünüm menüsünden hangi tür dosyaların görüntüleneceğini, sıkıştırılmış dosyaların nasıl açılacağını ve ana dizin sekmesinin hangi klasör olacağına kadar karar verebildiğininiz birçok seçenek bulunmaktadır. Çoklu dosya seçme özelliği sayesinde, dosyalar üzerinde kopyala, yapıştır, taşı, sil gibi işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Root Explorer’ı, Google Play’den 9.33 TL’ye satın alabilirsiniz.

Root Explorer
Root ExplorerAndroid için Dosya Yönetimi Uygulaması

3. Solid Explorer
Android için geliştirilen farklı ve yenilikçi bir dosya yöneticisidir. Sürükle bırak özelliği, dosya paylaşma, farklı türdeki dosyaları açma, ZIP, TAR.GZ, RAR gibi arşiv dosyalarını okuma gibi özellikleri bulunan Solid Explorer diğer birçok özelliğiyle farkını ortaya koyuyor.
Solid ExplorerFTP, SFTP ve SMB/CIFS istemcilerine erişme, FTP’den dosya paylaşımı, SkyDrive, Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama servislerine dosya gönderimi gibi özellikler de uygulamada bulunuyor. UygulamaGoogle Play üzerinde Trial versiyonu bulunmakta. 14 günlük kullanım süresi bulunan deneme sürümünden sonra, kullanmaya devam edebilmek için 4.62 TL ödeyip, Solid Explorer Unlocker uygulamasını satın almanız gerekiyor.

Solid Explorer
Solid ExplorerAndroid için Dosya Yöneticisi Uygulaması
4. Astro File Manager
Astro File Manager, tüm bulut hizmetlerini destekleyen, hem cihazınızdaki hem de online olarak sakladığınız dosyalarınızı yönetmenizi sağlayan bir dosya yöneticisi. Kullanışlı arayüzü ile düzenleme, kopyalama, arama gibi temel işlevlere kolayca erişebiliyorsunuz.
Astro File ManagerAstro File Manager’in gelişmiş özellikleri arasında Görev Sonlandırıcı, arşiv fonksiyonları, indirme yöneticisi, dosya tarayıcısı, SFTP erişimi de bulunmakta. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
ASTRO File Manager
ASTRO File ManagerAndroid İçin ASTRO Dosya Yönetimi Uygulaması
5. File Explorer
File Explorer ile ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçlara birkaç tıklama ile ulaşabiliyorsunuz. Ücretsiz temel sürümünde bulunan özellikler; hareket ve kaydırma, yakınlaştırma ve uzaklaştırma, arama ve index becerileri, metin editörü, resim görüntüleme ve sıkıştırılmış dosyaları görüntüleme gibi özellikler yer alıyor.
File Explorer
Standart bir kullanıcı için tüm özellikleri ücretsiz bulunduran uygulamanın bazı özellikleri sizin için yetersiz kalıyorsa uygulama içi satın alma seçenekleri ile başka özellikleri de satın alabiliyorsunuz.
File Explorer
File ExplorerAndroid İçin Dosya Gezgini ve Yöneticisi
6. File Commander
Hem akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz şık bir dosya yöneticisidir. Cihazınızın hafızasındaki dosyalar, SD kartlardaki dosyalar ve bulut depolama sistemlerinde yer alan dosyalara aynı anda erişebilmenize imkan tanıyan uygulama sayesinde, bu işlemler için farklı uygulama aramanıza son veriyor.
File Commander
Belgeler, resimler, müzikler, videolar ve internet kısayolları gibi dosya türlerini açmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Dosyalarınızı internet üzerinden ve Bluetooth üzerinden paylaşabilirsiniz.
File Commander
File CommanderAndroid İçin Dosya Yöneticisi Uygulaması


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıdan Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top