BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Bir USB flash sürücüsü veya kartı takarak ReadyBoost'un onu ödünç almasına izin vermeniz yeterlidir. ReadyBoost kişisel bilgisayarınızın belleği azaldığında yardımcı olmak için tasarlanmıştır.Verileri depolamak için bir yere ihtiyacı olan Windows sabit sürücüyü kullanacağından,düşük bellek bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olabilir. Flash bellek daha hızlı bir alternatif sunar.

   ReadyBoost çoğu flash depolama aygıtıyla çalışır.Windows 7'de, daha fazla flash belleği ve hatta birden çok aygıtı (en fazla sekiz aygıt, toplamda en fazla 256 gigabayt (GB) ek bellek) işleyebilir.

   Yöntemimiz oldukça basit Windows tarafından bize sunulan bu özelliği kullanabilmemiz için öncelikle Windows 7/8/Vista işletim sistemine sahip bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir.XP işletim sistemlerinde malesef bu özellik kullanılamaz.

   Düşük Ram'li bilgisayarlarda bu özelliği kullanılmasını tavsiye ederim,çünkü yüksek Ram'li bilgisayarlarda kullanmanın hiç bir anlamı yok,zaten düşük Ramlı bilgisayarların hafızaları dolmaya başlayınca zamanla bilgisayar yavaşlar ve kasmaya başlar bunun için de bu tür yöntemleri kullanarak verilerinizi taşınabilir ve sabit harici Disklerde depolayabilirsiniz.

   ReadyBoost, çoğu USB flash sürücü ve flash bellek kartındaki depolama alanını kullanarak bilgisayarınızı hızlandırabilir. Bilgisayarınıza ReadyBoost uyumlu depolama aygıtı taktığınızda, Otomatik Kullan iletişim kutusu size ReadyBoost ile bilgisayarınızı hızlandırma seçeneği sunar. Bu seçeneği belirlerseniz, bu amaçla kullanmak üzere aygıtta bellek miktarını seçebilirsiniz.

   Aygıtı ReadyBoost ile çalışmak üzere ayarladığınızda, Windows en iyi performans için kullanmanıza izin verdiği önerilen alan miktarını gösterir. ReadyBoost'un bilgisayarınızı verimli olarak hızlandırması için, flash sürücü veya bellek kartında en az 1 gigabayt (GB) kullanılabilir alan olmalıdır. Aygıtınızda ReadyBoost için kullanılabilir yeterli alan yoksa, sisteminizi hızlandırmak için kullanmak isterseniz aygıtta alan boşaltmanızı söyleyen bir ileti görürsünüz.

Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

   Bu işlemi daha önce kullanmadı iseniz ReadyBoost özelliğini açmanız gerekmektedir.Aksi halde bunu kullanamazsınız.ReadyBoost özelliğini açmak için aşağıda ki işlemleri sırası ile düzgün şekilde yapın.

* Önce bilgisayarınıza bir adet Flash bellek takın
* Daha sonra bilgisayarınızın ekranında Flash belleğinizin takıldığına dahil bir uyarı menüsü geldiğini göreceksiniz.Buradan yapacak olduğunuz işlem "Sistemimi Hızlandır" başlığına tıklamanız olacaktır.
* Hemen ardından yeni bir ekran açıldığında ReadyBoost sekmesinin açıldığını ve buradan ayarlar işlemini yapacağımız bir ekran geliyor.
Resimde 2.numaralı işaretli kısımda ki işaretleyin ve 3 numaralı kısımda ki kullanmak istediğiniz alanı kendinize göre ayarlayın ve Tamam butonuna tıklayın.ReadyBoost ayarlarınız kaydedilmiş oldu.Artık Flash belleğinizi Yedek Ram olarak kullanabilirsiniz.

Not : Flash belleklerin virüs ve trojenlere karşı korunması olmadığından her zaman bilgisayarınıza takarkan Flash Bellek taracısı ve Antivirüs yazılımıyla taratarak kullanın.


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top