BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

   Kablosuz internet bağlantısı kuranların sıkça karşılaştıkları sorunlar arasında yavaş bağlantı, düşük çekim gücü, zayıf ağ güvenliği ve ağa yavaş bağlanma,sürekli bağlantı kopması gibi sinir bozucu sıkıntılar meydana geliyor. Ancak bu sorunları azaltıp daha sağlıklı bir internet bağlantısının keyfini çıkartmak mümkün. Aşağıda sıralamış olduğumuz birkaç yöntem ile birlikte internette eskisinden daha rahat sörf yapabildiğinizi fark edeceksiniz.Böylece yukarıda belirttiğimiz sıkıntılardan kurtulmuş olacaksınız.

   KABLOSUZ AĞLARIN ŞİFRESİNİ ÖĞRENİN:

   Bu olay ile çoğumuz karşılaşmışıztır. Misafir olduğunuz bir evde kablosuz ağ şifresini istersiniz ve ev sahibi şifreyi hatırlamaz. Bu durumda router'dan ayarları değiştirip ev sahibin internet bağlantısını da baltalamak hoş bir çözüm olmayacaktır, ama bilgisayarın kablosuz ağ şifrelerini gösterecek bir program önerirseniz kısa bir süre içerisinde bu sıkıntıyı tarihe gömeceksiniz.
WirelessKeyView
WirelessKeyView bu işi kısa ve öz bir şekilde hallediyor. Daha önce bağlanmış olduğunuz bir kablosuz ağ bağlantısının şifresini hatırlamıyorsanız bu program sayesinde her bağlantınızın şifrelerini liste halinde görüntüleyebilirsiniz.Ayrıcı bu programı hack amaçlı kullanmaya çalışılması size hiç bir sonuç vermeyeceğinizi bilmeniz gerekir.Yalnız şunu da belirtmek gerekir bu programı Google Chrome tarayıcınızdan indirmeyin,çünkü Google Chrome bu tür programları indirmeyi yasaklamıştır.Eğer güvenli modu kapatırsanız ancak o zaman indirebilirsiniz.

WirelessKeyView
Kablosuz Ağ Şifre Çözücü

   KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISI SİNYALİNİ GÖSTEREN BİR HARİTA OLUŞTURUN:

   Radyo dalgaları aracılığıyla iletilen kablosuz bağlantı sinyalini ev içinde ölçümlemek mümkün. Oturduğunuz dairenin veya çalıştığınız ofisin planı ile birlikte sinyalin ulaşım alanını gözlemleyebilirsiniz. Ekahau HeatMapper size tam olarak bu hizmeti sunuyor. 
Heatmapper
Bina planını bilgisayarınıza yükledikten sonra Ekehau HeatMapper ile tüm alanı dolaşmaya başlayın ve güncel çekim alanını detaylı bir şekilde görün.Genelde ev içerisinde kullanılan kablosuz ağlar modemlerin belirli uzaklığa kadar sinyal aldıklarından dolayı bu sınırı açtığınızda sinyal ve bağlantı kesilebilir.Ayrıca beton duvarlar bu sinyallerin verimliliğini yüksek derecede azaltmaktadır.

Ekahau HeatMapper
Kablosuz Ağları Harita Üzerinte Görüntüleme Yazılımı

   DAVETSİZ MİSAFİRLERE KARŞI DÜZENLİ OLARAK BAĞLANTI TARAMASI GERÇEKLEŞTİRİN

   Ağ bağlantınızın şifresi sizi yeterince güvende tutuyor diye düşünüyor olabilirsiniz. Peki ya bağlantı sıkıntısı olduğunda sizden Wi-Fi şifresini isteyen komşunuz hala sizin internetinizi kullanıp adil kullanım kotasını sömürüyorsa? Yapmanız gereken şey, düzenli olarak ağ bağlantınızı kullanan cihazları görüntüleyen bir tarama gerçekleştirmek.
Fing
Bu iş için Fing biçilmiş kaftan. Fing, mobil cihazınıza sağlayacağı birçok ağ yönetim seçenekleriyle birlikte aynı ağa bağlı olan cihazları görmenizi sağlıyor. Hem Android hem de iOS için bulabileceğiniz bu uygulama kendi kulvarının en başarılı örneklerinden biri.

FingFing- İPad ve İPhone için Yerel Ağ Yönetimi Uygulaması  

Fing
FingAndroid İçin Yerel Ağ Yönetimi Uygulaması


MaryFi
MaryFiKablosuz Bağlantı Noktası Programı

Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıdan Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top