BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Recuva Silinen Dosyaları Kurtarma Yazılımı

   Recuva ile bilgisayarınızdan yanlışlıkla veya bunlar artık bana lazım deyip sildiklerinizi tekrar lazım olduğunda geri yüklemenize yardımcı olacak olan en iyi Veri kurtarma yazılımlarından bir tanesidir.
Kurulumu basit ve kullanımı daha basit bir programdır.Aşağıda kurulumu ve kullanımını göstereceğim.

    Recuva Nasıl Kurulur?

   Öncelikle indirdiğimiz kurulum dosyasına çift tıklayarak kurulumu başlatıyoruz. Karşımıza çıkacak dil seçeneği menüsünden Türkçeyi seçerek "Ok" butonuna tıklayarak devam ediyoruz.
Recuva Dil Seçeneği
   Sonrasında karşımıza gelen kurulum sihirbazı ekranı menüsünden "İleri" butonuna tıklıyoruz.
Recuva Kurulum Sihirbazı
Daha sonra karşımıza gelen "Lisans sözleşmesini" "Kabul Ediyorum" butonuna tıklayıp devam ediyoruz.
Recuva Lisans Sözleşmesi
"Yükleme Seçenekleri" menüsünde kendimize uygun olan alanların karşısında ki kutucuklara tik koyarak veya kaldırarak "Kur" butonuna tıklayarak kurulum işlemini gerçekleştiriyoruz.
Recuva Yükleme Seçenekleri
Kurulum tamamlandıktan sonra karşımıza gelen ekrandan yine kendinize göre seçeneklerde ki kutucuklara tik koyarak veya kaldırarak "Bitir" butonuna tıklayıp kurulum işlemini bitiriyoruz.
Recuva Kurulumu Tamamla

    Recuva Nasıl Kullanılır?

   Türkçe dil desteğine ve aynı zamanda bir kullanım sihirbazına sahip olan Recuva'nın kullanımı her ne kadar kolay olsa da resimlerle kullanımını biraz daha pekiştirmeye çalışacağız.Öncelikle programı çalıştırdığımızda açılış ekranı olarak karşımıza aşağıda ki gibi bir arayüz gelecek.
Recuva Program Sihirbazı
Eğer sihirbazın açılışta karşınıza tekrar gelmesini istemiyorsanız "Açılışta bu sihirbazı gösterme." kısmına tik atarak "Sonraki" butonuna tıklayarak devam ediyoruz. Karşımıza yeni gelen dosya türü seçme penceresinde kurtarmak istediğimiz dosya türleri olarak resimler, müzik, belgeler, görüntü, sıkıştırılmış, e-postalar ve diğer menülerinden kullanmak istediğimizi seçerek "Sonraki " butonuna tıklayarak devam ediyoruz.
Recuva Dosya Seçme Penceresi
Ve kurtarmak istediğimiz dosyaları nerede aratmak istediğimize dair bir pencereyle karşılaşıyoruz.Bu pencerede silinen dosyalarınızı nerede aramak istediğinizi seçerek "Sonraki " butonuna tıklayarak işlemimize devam ediyoruz. 
Recuva Dosya Yolu
Son olarak karşımıza kurtarma işlemine başlamadan önce silinen dosyalarımız için disklerimizi taramayı başlatmamıza olanak tanıyacak olan penceresi geliyor. Eğer burada "Derinlemesine Taramayı Aç" seçeneğini seçerseniz arama işlemi baya uzun sürebilir ama daha sağlıklı bir arama olacaktır. İşlemin hızlı olması için bu sekmeyi tıklamadan "Başlat" butonuna basarak devam etmenizi öneririm.
Recuva Aramaya Başla
Recuva silinen dosyalarımızı aramaya başlıyor..
Recuva Arama İşlemi
Arama işlemi sonlandığında karşımıza gelen ekranda silenen verilere göre kurtarma dosyalı gelecek.
Recuva Tarama Sonuçları
Kurtarılabilecek veya kısmen kurtarılabilecek olan dosyaların listelendiği arama sonuç penceresi geliyor. Burada istediğimiz dosyaları seçerek kurtarma işlemine başlayabilir veya daha ayrıntılı bilgi için gelişmiş kipe geç seçeneğine tıklayarak kullanabiliriz.
Recuva Tarama Sonuçları Gelişmiş
Gelişmiş arama sonuç penceresine ulaşabiliriz. Burada yanında yeşil renk olan dosyalar kurtarılabilir olan dosyaları belirtirken, kırmızı renkte olanlar kısmen kurtarılabilir olan dosyaları belirtmektedir. Dosya isimlerine tıklayarak resimde görüldüğü gibi dosyalar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabiliriz. Son olarak kurtarmak istediğimiz dosyaları seçerek "Kurtar..." butonuna tıklıyoruz ve kurtarmak istediğimiz dosyaları kaydetmek istediğimiz klasörü seçip "Tamam" butonuna tıklıyoruz ve programın bizim için dosyaları kurtarma işlemini tamamlamasını bekliyoruz.
Recuva Klasör Seç         Recuva İşlem Tamamlandı
Kurulum ve kullanım işlemimiz böylece bitmiş oluyor.Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıda Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

 
Top