BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


     Merhaba Bilgi Cafem 61 takipçileri...
Daha önce Sitemizde bulunan MP3 Playerler kategorisinde paylaştığımız farklı içeriklere bir yenisini daha eklemek istedik.Öncelikle herkesin en çok sıkıntısından biri olan MP3 yükleme ve Blog sitesine müzik ekleme sorunudur.İşte bu sorunları ortadan kaldırmak için internette farklı yöntemler ve yolları bulmak mümkündür ki,bu konuya yabancı olanlar nasıl yapacağını bilmemektedir.İşte bizde bu konu ile ilgili bilgisi olamayanlara kolaylık sağlamak için farklı müzik paylaşım sitelerinden yararlanılarak bu işlemi kolay hale getirebileceksiniz.

Nasıl mı?
Aşağıda verecek olduğum sitelerden kendinize bir hesap oluşturarak istediğiniz müzikleri yükleyerek istediğiniz sitede yayınlayabilirsiniz.Böylece bu konuyu sorun halinden çıkarmış olacaksınız.Ayrıca müzik upload siteleri oldukça geniş olduğundan ve internette arattığınızda farklı seçenekler de bulabilirsiniz.ben sadece bu yazımızda benim kullandığım ve kullanımı oldukça basit olanları paylaşacağım.

1. SoundCloud


SoundCloud müzik paylaşım sitesidir.Belirli bir süreye kadar size ücretsiz müziklerinizi eklemenize izin veriyor.Süreniz dolduktan sonra pro sürümüne geçmeniz gerekmektedir.SoundCloud oldukça popüler site olduğundan bu işten de küçük çapta para kazanabilirsinizde.


Music Hosting - Audio Hosting - Allame & Joker - Dünya ...

SoundCloud sitesine benzerliği konusunda ve kullanımı da oldukça basit.Üye olduktan sonra istediğiniz müzikleri yükleyerek yükleme işlemi bittikden sonra size embed kodunuzu oluşturuyor.Böylece çalma listenizi oluşturarak sizde müziklerinizi paylaşabilirsiniz.

3. Picosong
Pcosong kendi sunucularında müzik barındıran ücretsiz ve üyelik gerektirmeyen bir sitedir.Picosong diğer iki siteden farkı yüklemiş olduğunuz müziklere embed kodu vermiyor,sadece kendi sitesine yönlendiren bir URL link veriyor.Bu linki paylaşarak yüklemiş olduğunuz müzikleri tanıtmanıza yardımcı oluyor.

SoundManager2 JavaScript tabanlı bir ses çalar.Böylece Mp4,Mp3.Vov.OGG gibi formatları destekleyen HTML5 ve Flash desteğide vardır.


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıdan Yorum ve Sorularınızı Bırakın...Yorum Gönder Blogger

  1. İşte tam aradığım buydu çok teşekkürler Bilgi Cafem61.
    Sayın admin size facebook veya telden ulaşma imkanımız var mı?

    YanıtlaSil

 
Top