BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


     Akıllı telefon ve tabletlerin sahip olduğu güçlü donanımsal özelliklerden verimli bir şekilde faydalanmayı amaçlayan üreticiler, sundukları işlevsel uygulamalar ile kullanıcıların hem hayatını kolaylaştırıyor hem de farklı amaçlar için ekstra donanıma para harcamalarına engel oluyor.

     Navigasyon da bu alanlardan bir tanesi. Şu an iyi bir navigasyon cihazı almaya kalktığınızda birkaç yüz lira vermeniz gerekecek. Fakat bunun yerine iyi ve kaliteli bir navigasyon uygulaması kullanarak aynı işlevlere hiçbir ücret ödemeden kavuşabilirsiniz.

     Bahsi geçen bu uygulamalar sundukları özellikler ile kullanıcıların bilmedikleri çevrelerde kaybolmalarına engel oluyor ve gidecekleri yere kadar asistanlık yaparak yolculuğun daha problemsiz geçmesini garantiliyor.Böylece pahalı ve zaman zaman işe yaramayan cihazlara para vermek ortadan kalkıyor.Tabi öncelikle android işletim sistemine sahip bir telefonunuz veya tabletiniz olması gerekiyor,yada iOS işletimi de olabilir,yalnız bu uygulamaları kullanabilmek için telefon,tabletiniz de internet bağlantınız olması gerekiyor,internet bağlantısı üzerinden çalışmaktadır uygulamalar.

1. Google Maps
Listemize en iyi olduğu kabul edilen ve bu yargıyı sunduğu özellikler ile haklı çıkaran Google Maps ile başlıyoruz. Akıllı telefonlar ve tabletler için özel olarak optimize edilen Google Maps kullanıcılarına 220 ülke için kapsamlı haritalama seçenekleri içeriyor.

2. Moovit
Moovit aynı kategoride yer aldığı rakiplerinden toplu taşıma üzerine odaklanmasıyla farklılaşıyor. Sunduğu gerçek zamanlı bilgiler sayesinde kendinize uygun en kısa ve en rahat yolu sadece uygulamayı kullanarak görebilirsiniz. Bu sayede gideceğiniz yere yolda fazla vakit harcamadan ulaşabilirsiniz.

3. Yandex.haritalar
Dünyanın birçok şehrinin detaylı harita bilgilerini, mekanların konum bilgilerini ve trafik durumunu başarılı bir şekilde sunan YandexHaritalar’ı yürürken veya araba sürerken rahatlıkla kullanabilirsiniz.Kullanıcı dostu bir ara yüzde sunulan tüm bilgiler kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştırıyor. Yandex.Haritalar’ın en dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri de kaza ve yol çalışması gibi trafiği etkileyen olayları da anlık bir şekilde sunuyor olması.

Kullanıcıları arasında sosyal bir ağ kuran Waze sayesinde trafik bilgilerine anlık olarak ulaşabilirsiniz. Herhangi bir Waze kullanıcısı kaza veya yol çalışmasıyla karşılaştığı zaman diğer kullanıcıları da bilgilendirebiliyor. Uygulamaya ne kadar katkıda bulunursanız puanınız da aynı ölçüde artıyor. Kullanıcı bazlı çalışan Waze’de tanıdığınız kişileri rehberinize ekleyebilme şansına sahipsiniz.
Android akıllı telefon ve tabletler üzerinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz MapFactor’ın en çarpıcı özelliği haritaları cihazınızda lokal olarak saklaması. Bu sayede uygulamayı kullanabilmek için internet bağlantısına ihtiyaç duymuyorsunuz.
Karayolları haritası uygulaması üzerinde tüm Türkiye üzerindeki karayolları haritalarına erişilebiliyor.Bunun yanı sıra bölgeler bazında da haritalar uygulama üzerinde bulunmakta. Karayolları haritalarının yanı sıra demir yolları, havaalanları, limanlar, şehir, ilçe, akarsu ve göllerin de ayrıntılarına yer veriliyor. Şehirler arasındaki mesafelerin hesaplanması yapılabildiği gibi internet bağlantısı olmadan da bu uygulama kullanılabiliyor.


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin
 
Top