BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


     Bir çok kullanıcı, konu bilgisayarları olunca,veri kaybı yaşamamak için bütün gerekli bütün önlemleri alır.Fakat telefonlara gelince o kadar da dikkatli olmayabilirsiniz.Sonuçta herhangi bir sıkıntı yaşayana kadar sıkıntı yaşayacağınızın farkında olmuyorsunuz.Mesele telefon oldu mu, bu çok da önemli değilmiş gibi gözüküyor.

     Fakat telefonunuza bir şey olması durumunda her şeyi baştan düzenlemek için ne kadar zaman harcayacağınızı düşündüğünüzde, gerçekten de önlem almanız gerektiğine karar verebilirsiniz.Çünkü telefonlarınız da kaybetmek istemeyeceğiniz uygulamalar,fotoğraflar,müzikler,videolar,kişiler,çağrı geçmişi,yer imleri,mesajlar,takvim,sistem ayarları,alarmlar olma ihtimali çok yüksek.

     Marketlerde bu amaçla geliştirilmiş bir çok uygulama var.Eminim bunlardan bir tanesi size de hitap edecektir.İşte bu sebeple biz de bugün sizler için veri yedekleme ve kurtarma uygulamalarını derledik.Eğer siz de daha sonradan pişman olmamak adına şimdiden önleminizi almak istiyorsanız, bu uygulamalara göz atmanızı tavsiye ederiz.

App Backup & Restore

Adından da anlaşılacağı üzere bir uygulama yedekleme ve kurtarma uygulaması olan App Backup & Restore,Android marketlerinde bu kategoride bulabileceğiniz en popüler uygulamalardan bir tanesi.
Uygulama, mobil cihazınızda bulunan uygulamaların yedeklerini SD kartınıza kaydeder ve böylece telefonunuza bir şey olması durumunda uygulamalarınızı eski haliyle kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.Sadece kurtarma işlevi değil, başka bir çok kapsamlı özelliğe sahip uygulama ile telefonunuzdaki uygulamalar üzerinde tam bir kontrole sahip olabilirsiniz.

AppMonster Free

Bir diğer uygulama yedekleme programı olan AppMonster Free,uygulamanın ücretsiz versiyonudur. Kullanışlı bir arayüzüne sahip olan uygulama ile uygulamalarınızı yedekleyebilir,gerektiğinde kurtarabilirsiniz.
Otomatik yedekleme,yedekleri SD kartta saklama, yedekleri paylaşma, uygulama silme, uygulama kategorize etme, kurulum dosyası aramak için SD kart tarama gibi kapsamlı özellikleri ile uygulamalarınızı yönetebilirsiniz.

G Cloud Backup

Bir diğer ücretsiz ve kullanışlı bir veri yedekleme uygulaması olan G Cloud Backup, herhangi bir sıkıntı olduğunda telefonunuzdaki verilerinizi kaybetmemenizi sağlar.

JS Backup

Android marketlerinde popüler olan bir diğer veri yedekleme ve kurtarma uygulaması olan JS Backup ile bir çok verilerinizi sonradan pişman olmamak için yedekleme şansına sahipsiniz.
http://etralibela-61.blogspot.com/
My Backup

My Backup, Android cihazınızdaki desteklenen bütün dosya tiplerini yedekleyebileceğiniz güvenilir bir veri yedekleme ve kurtarma uygulaması Bu uygulama ile kurtarmak istediğiniz dosyaları SD kartınıza yedekleyebilirsiniz.


Android cihazlarınız aynı zamanda hem ROM yükleyebilecek hem de dosyalarınızı yedekleyecek kapsamlı bir uygulama yöneticisi arıyorsanız ROM Manager tam size göre.


SMS Backup & Restore adından da anlayacağınız üzere kısa mesajlarınızı yedeklemek ve geri yüklemek için kullanabileceğiniz bir uygulama. Aldığınız yedekleri Dropbox ve Google Drive hesabınızda saklayabilirsiniz.


En çok indirilen yedekleme uygulamalarından birisi olan Titanium Backup'ı öncelikle ücretsiz olarak telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Fakat kapsamlı özelliklerinden faydalanmak için PRO anahtarı satın almanız gerekiyor.


Bu uygulama, zaman zaman yanlışlıkla dosya sildiğinizde sizin en büyük kurtarıcınız olabilir. Sildiğiniz dosyanın formatı ne olursa olsun geri getirebilirsiniz.


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin
 
Top