BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


1. City Bus Driving 3D
Bir diğer kategori olan araç sürme kategorisindeki en iyilerden birisi olan City Bus Driving 3D, gerçekçi ve etkileyici grafikleri,1 milyondan fazla indirilme ve oyun motoru ile öne çıkmayı başarıyor.
Oyunda büyük bir şehirde otobüs şoförlüğü yapıyorsunuz.Ve bir otobüs şoförü ne yapması gerekiyorsa siz de onları yapıyorsunuz.Yolcuları duraktan alıp, diğer durağa zamanında varmanız gerekiyor.Gerçekçi bir simülasyon olduğu için de çevrenizdeki şeylere dikkat etmeniz, kaza yapmamanız gerekiyor. Her bölümde oyunun zorluğu da artıyor böylece kendinizi daha iyi geliştirebiliyorsunuz.

Dr. Driving, yarış oyunlarıyla simülasyon tarzını bir arada başarılı bir şekilde sunmayı başaran bir oyun. 10 milyondan fazla indirilmiş olan bu oyunda amacınız size verilen görevleri yerine getirmektir.
Ekrandaki direksiyon, fren, gaz pedalı ve dikiz aynaları ile geçrekçi bir sürüş keyfi yaşamanıza olanak tanıyan uygulamaya Facebook hesabınızla giriş yaparak 100 altın kazanabilir ve bununla arabanızı satın alabilirsiniz.

Motor kullanmayı ve motora binmeyi seviyorsanız fakat gerçek hayatta cesaret edemiyorsanız, önce simülasyonu ile başlayabilirsiniz. Gerçekçi bir simülasyon olan Motorbike Driving çok da eğlenceli.

TrafficVille,bu kategorideki en farklı tarza sahip olan oyun diyebilirim.Çünkü bu oyunda bir araç sürmek ve onu kontrol etmek yerine, trafik ışıklarını, dolayısıyla da trafiği kontrol ediyorsunuz.

Train Sim, eğlenceli bir tren sürme simülasyon oyunu. Gerçekçi grafiklere ve oyun yapısına sahip olan oyun gerçek anlamda bir simülasyon. Bu simülasyon oyununu trenleri seven herkesin beğeneceğini düşünüyorum.

Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin
 
Top