BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

     Blogger’da meta eklemenin iki yöntemi vardır,birinci yöntem HTML sayfasına meta kodlarını eklemek,ikincisi ise Description tagı ve site başlığının yazıldığı Blogger’ın özelliğini kullanarak önemli olan iki meta eklentisini eklemektir.

1. Yöntem
Blogger Şablon HTML Kodlarına Meta Ekleme

Aşağıda yazdığım kodlar en önemli olan gerekli kodlardır bunların haricinde eklenmesi gereken kodlar vardır,ama Blogger siteleri için gerekmemektedir.Bu metaları iyice araştırdıktan sonra yazmaktayım,bu kodları blok sitemize nasıl ekleriz, Blogger’de kumanda panelin/Şablon/HTML’yi düzenle/Devam et  yolunu izledikten sonra açılan sayfadan CTRL+F tuşları ile <head> kodunu aradın.<head> kodunun bir alt satırına aşağıda ki kodları ekleyin.Kırmızı olarak yazdığım yerleri düzenleyerek ekleyiniz.
<b:include data='blog' name='all-head-content'/>
<b:if cond='data:blog.url == data:blog.homepageUrl'>
<meta content='Site Açıklaması' name='description'/>
<meta content='Site içeriğine uygun anahtar kelimeler' name='keywords'/>
<meta content='Yazar ismi' name='author'/>
<meta content='all' name='robots'/>
</b:if> 
Description tagı Goggle aramalarında site başlığının altında görülen tagdir en önemli meta etiketidir.Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi görülür.Sitenizin ilk tanıtımının yapıldığı yer olduğu için,site içeriğinizle ilgili açıklayıcı 150 karekter civarı kısa bir bilgilendirme yazısı olmalıdır.Google nin en önemsediği meta etiketidir.Bu açıklayıcı metni yazarken spam yapmamaya dikkat edilmelidir,yani sitenizin içeriğinde olmayan bir metin eklenmemelidir.

Keywords arama motorlarına siteyi indexlerken hangi anahtar kelimelerin kullanıldığını belirtir. Site ile ilgili kelimeler yazılmalıdır, abartıya kaçınılmamalıdır.Sitenizi en çok belirten kelimeler seçilmelidir, spam ve gereksiz kelimelerden kaçınılmalıdır.En fazla 250 karekter olmalıdır,fazlası spam olur.

2. Yöntem
Blogger’ın Özelliğini Kullanarak Meta Ekleme

Bu kısımda site title ve Description(Site açıklaması) blogger kumanda panelinden yüklemeyi resimli olarak anlatacağım,Bloger’da sitenizin kumanda paneline girdikten sonra,Ayarlar/Temel yolunu izleyip açılan sayfadan aşağıda görüldüğü gibi Başlık yazılan yazıya tıklayarak açılan yere sitenizin başlığını yazıyoruz,bu yazılan başlık meta kodları içindeki < title >Site Başlığı< /title > kısmını oluşturur.
Başlık kısmının hemen altında bulunan Açıklama yazısına tıklanırsa aşağıda ki gibi açılan yere sitemizin Description,Site açıklaması yazılır.HTML meta kodları içinde <meta content='Site Açıklaması' name='description'/> şeklide görülür.Buraya yazılan açıklama en fazla 500 karekter olmalıdır.
Böylece bu işlemi bitirmiş oluyoruz.Blogger sitenizde SEO ayarlarınızı anlattığım bu iki yöntemden birini kullanarak yapabilirsiniz.


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin
 
Top