BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


      Windows kullanıcılarının en sık yaşadığı bir sorun olan güvenlik amaçlı oluşturdukları kullanı şifrelerini unutmasıdır.Böylelikle bilgisayarınızda ki verilerin başkası tarafından çalınıp alınmasını istemediğiniz bu özellik şifreyi unuttuğunuzda başınıza büyük bis sıkıntı çıkartabiliyor.Üstelik bu tür işlemler ile ilgili bilginiz yoksa ya bilgisayarınızı formatlayarak bütün verilerin silinmesine göz yumacaksınız yada uğraşacaksınız şifreyi çözmeye.

İşte bu konuda ki sıkıntıları çözmek için hackerlerinde kullandığı bir yöntemden yararlanacağız.Daha önce sizinle bilgisayarınızı CD yada DVD ile başlatma konusunu anlatmıştım.Şimdi bu yazımızda bütün Windows işletim sisteminde kullanabilecek olduğunuz kullanıcı şifre kırma gibi işlemleri kolaylıkla uygulayabileceğiz.

Öncelikle bize gerekli Offline Windows Password & Registry Editor adında olan bir araç kullanacağız.Offline Windows Password & Registry Editor yardımcı yazılımı sahip olmamız gerekiyor.

1. Öncelikle Offline Windows Password & Registry Editor'u indirmemiz gerekiyor.Bunun için buraya gidin ve sayfanın en üstündeki Bootdısk butonuna tıklayın.
2. Sayfada altlara doğru indiğinizde Download bölümünü göreceksiniz. En üstteki -açıklamasında Bootable CD image yazan  ISO imajını indirin. (Sıkıştırılmış bir şekilde indireceksiniz. İndirdiğiniz arşivi WinRar yada benzeri bir araçla ayıklayın).

3. Bu iso imajını bir CD ya da DVD'ye ön yüklenebilir olarak yazdırın ya da USB belleğe ön yüklenebilir olarak atın.


5. Karşınıza alttaki ekran çıkacak. Enter'a basarak geçin.

6. Eğer sisteminizde birden fazla disk varsa yada tek diskiniz olmasına rağmen bu disk bölüntülere ayrılmış durumda ise bu diskler yada bölüntüler listelenecek. Windows'un yüklü olduğu diski seçmelisiniz.Bunu da boyutlarına bakarak kolayca ayırt edebilirsiniz.Benim sistemimde Windows'un yüklü olduğu bölüntü 2 numaralı bölüntü.2 değerini girip Enter'a basıyorum.

7. Varsayılan olarak doğru adres seçili olacağı için bir şey girmenize gerek yok. Enter'a basın  sadece.

8. Yine varsayılan olarak bizim kullanacağımız seçenek (Password Reset) seçili olduğu için yine sadece Enter'a basmanız yeterli.

9. Yine varsayılan olarak bizim kullanacağımız seçenek (Edit User Data and Password) seçili olduğu için yine sadece Enter'a basmanız yeterli.

10. Sistemdeki kullanıcı hesaplarını listeleyecek. Şifresini sıfırlamak istediğiniz hesabın adını listede verildiği şekilde yazın. Ben kendi kullanıcı adımı yazıyorum, yani; Bilgicafem61

11. Yine varsayılan olarak bizim kullanacağımız (Clear (blank) user password) seçili olduğu için yine sadece Enter'a basmanız yeterli.

12. İşlemin başarılı olduğuna dair bir mesaj alacaksınız.Çıkmak için ! (Ünlem işareti) karakterini girin ve Enter'a basın.

13. Çıkmak için q (Quit) karakterini girin ve Enter'a basın.

14. Son olarak yaptığınız değişiklikleri kaydetmek isteyip istemediğiniz sorulacak. y (Yes) yazın ve Enter'a basın. Ardından Offline Windows Password & Registry Editor'den çıkmak ve sistemi yeniden başlamak için CTRL + ALT + DEL tuşlarına beraber basın.


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin
 
Top