BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Android cihazlar yaygınlaştığından beri Whatsapp gün geçtikçe yaygınlaştı ve şu an dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.Oldukça kullanışlı bir uygulama olan Whatsapp'ın sadece mobil cihazlarda kullanılabiliyor olması ise birçok kullanıcı tarafından üzücü bir durum.

   Bildiğiniz üzere bir süre önce bilgisayarların en büyük anlık iletişim araçlarından olan Windows Live Messenger sonlandırılmış, yerini Skype'ye devretmişti. Birçok kullanıcı Skype arayüzüne alışamadıklarından ötürü kullanımda sıkıntı yaşamış ve alternatif anlık mesajlaşma yazılımlarına yönelmişti. Bu boşluğu oldukça güzel bir şekilde değerlendirebilecek Whatsapp'ın ise herhangi bir bilgisayar açılımı yapmamış olması şaşırtıcı. Fakat yine de alternatif yollarla Whatsapp PC üzerinde çalıştırılabilmekte.

   Ancak ek bir yazılım ile sorunsuzca WatsApp'ı bilgisayarınızda veya laptopunuzda da kullanabilir olacaksınız.Şimdi aşağıda ki işlemleri sırası ile yapalım.

   Whatsapp'ı bilgisayar üzerinde çalıştırabilmenin ilk adımı bu uygulamanın bilgisayar üzerinde çalışmasını sağlayacak aracı bilgisayarımıza yüklemek olacak. Bluestacks olarak adlandırılan bu aracı bilgisayarınıza yüklemek için;
BlueStacks
BlueStacksWindows İçin Android Oyunları ve Uygulamaları Oynatma Programı

  Programın yeni versiyonunda kurulum esnasında bazı bilgisayarlarda problem yaşanabilmektedir. Bu nedenle aşağıdaki resimde işaretli olan bağlantıya tıklayarak bir önceki versiyonu yüklemenizi tavsiye ederiz:

   Bluestacks'ı bilgisayarımıza indirdikten sonra kurulumunu yapıyoruz ve programı çalıştırıyoruz. Programı çalıştırdıktan sonra Bluestacks ana penceresinde şu adımları takip ediyoruz
   İlk olarak 1 numaralı kırmızı alan içerisindeki "Messaging" başlığına tıklıyoruz. Ardından alt tarafta anlık mesajlaşma uygulamaları listelenecek. Burada 2 numaralı mavi alan içerisindeki Whatsapp uygulamasını seçiyoruz. Bu adımdan sonra bize Whatsapp'ı indirebileceğimiz farklı uygulama marketleri listelenecek
   Bu listede soldaki yeşil kare içerisindeki ilk kısayola tıklayarak Whatsapp'ı indirmeye başlıyoruz. Uygulama indirilip yüklendikten sonra Whatsapp'ı açmak için şu yolu izliyoruz.
   Üst kısımda işaretli olan My Apps başlığına tıklayıp yüklü olan uygulamalarımızı görüntülüyoruz. Buradan Whatsapp'ı seçerek üzerine tıklıyoruz. Şimdi ise sıra Whatsapp yapılandırmasını yapmaya geldi.

   Whatsapp'ı BlueStacks üzerinde açtıktan sonra bizden Whatsapp için kullanılacak birkaç bilgi istenecek
   Bu ekranda bizden ülke seçimi yapmamız ve telefon numaramızı girmemiz istenmekte. Turkey seçimini yaparak Whatsapp kullandığımız kendi telefon numaramızı boşluğa 53x xxx xx xx formatında giriyoruz ve telefon numaramızı yazdığımız boşluğun yanındaki "OK" tuşuna tıklıyoruz.

   Bir sonraki aşamada girdiğimiz telefon numarasına SMS yoluyla bir onay kodu gönderilecek. Bu onay kodunu kullanarak Whatsapp'ı Bluestacks üzerinde aktifleştieceğiz.

   Whatsapp bazen size onay kodunu SMS yerine sesli aramayla bildirebilmekte. Bu nedenle yapılacak çağrıları takip ederek cevaplamanız gerekmektedir.
   Whatsapp'ta görünecek adımızı ve profil resmimizi belirliyoruz. Bundan sonra Whatsapp üzerinde sadece katıldığımız sohbet grupları listelenecektir. Bu durum bilgisayarımızda telefonumuzdaki rehberimizin kayıtlı olmamasından ötürü ortaya çıkmaktadır. Fakat telefonunuzda kayıtlı Whatsapp kişileri size halen mesaj gönderebiliyor ve siz bu mesajları görüntüleyebiliyorsunuz. Size mesaj gönderen kişiyi de Bluestacks üzerinde Whatsapp kişilerinize ekleyebiliyorsunuz.


Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top