BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


Backlink Nedir? Backlink Sorgulama Aracı Nedir?

Backlink sorgulama ile ilgili bilgi verirken önce backlink’in ne demek olduğunu anlatalım. Backlink, kısaca sitenize referans gösterilen, link yoluyla yönlendirilme yapılan bağlantı çeşitleridir. Bu bağlantıların zararlı/yararlı kontrollerini yapabileceğiniz, toplamını sayabileceğiniz ve sizlere bu hizmeti sağlayan sistemlere de backlink sorgulama aracı denmektedir.

1- Ahrefs

En iyi backlink sorgulama araçları içerisinde yer alan ahrefs.com uzun zamandır ücretli/ücretsiz olarak hizmet veren, bir çok SEO firması tarafından tercih edilen analiz araçlarından biridir. Ücretsiz üyeliklerde 5 adet sorgulama sınırı olan, backlink sayılarını, sosyal medya paylaşımlarını, bölgesel yüzdelik oranlarla link alınan ülkeler görsel olarak sunulmaktadır.

Ayrıca sitenin net toplam backlink sayısını, backlinklerdeki dalgalanmaları, giriş – çıkış konusunda dofollow/nofollow olarak linklerin ayrılmasını grafiksel olarak sizlere sunmaktadır.

2- Majestic SEO

Diğer bir kaliteli backlink sorgulama aracından biri olan majesticseo.com adresi bir kaç sitede karşılaşacağımız analizleri ve içerikleri sunuyor. Burada dikkat edilen ve en çok rağbet gören içerikler ise geçmişte aldığınız backlinklerin ve referans olan sitelerin sayısını ayrı ayrı olarak göstermesidir. İkinci olarak sunulan ekstra özellik ise sitenize yönlendirilen backlinklerin nasıl bir anchor içerisinde olduğu ve nasıl yönlendirme sağladığı, diğer taraftan ise hangi anahtar kelimelerin sitenize link sağladığının yoğunlukları da majestic SEO’da mevcut.


Uzun zamandır bir çok kişi tarafından kullanılan opensiteexplorer.org backlink aracı farklı amaçlarla araştırılmış veya bulunamayacak backlinkleri tarama konusunda biraz daha hassas davranıyor. Majestic SEO’da bulunan özelliklerden biri olan ayrıştırma özelliği ile linklerinizin ne şekilde geldiği belirtiliyor. Uzun zamandır sayım ve araştırma konusunda birazcık durgun olan open site explorer diğer backlink sağlayıcıların neredeyse 10 da 2 si kadar sonuç çıkartabiliyor.


Link araştırma ve link dağılımı haritası konusunda gerçek bir SEO aracı olan cognitiveseo.com tek başına bilgi ve analiz toplamayıp birden fazla analizleri ve içerikleri bir yerde toplayan sistemdir.

Bir kaç dış kaynak kullanarak içeriklerin bir yerde buluştuğu, backlinklerin girişi, çıkışı, özellikleri, ne zaman silindiği ve ne zaman eklendiği konusunda dahi bilgileri içeren Cognitive SEO ücretsiz olarak 14 gün trial hizmet vermekte, devamında ise ücret karşılığında bu hizmet devam etmektedir.


Alexa backlinkler bildiğiniz üzere rahat kontrol edilebiliyordu. Alexa’nın premium hizmetinden sonra bu durum ücretli kısma girmişti. Alexa backlinklerin yanında farklı backlinklerin araştırılması konusunda hizmet veren ranksignals.com adresi bu konuda sizlere rahatlık sağlıyor.

Open site explorer düzeninde linklerin nofollow/dofollow olarak ayıran ve anchor textleri pagerank değerleriyle görebileceğiniz bu servis siteniz için alınan linkleri gösteriyor. Ayrıca site kalitelerine göre link ayıran bu sistem çoğu WebMaster tarafından yeni keşfediliyor…

Diğer Backlink sorgulama siteleri;


Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top