BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Bağlantı sorunlarını gidermek, sorunları oluşturabilecek çok fazla neden olduğundan zorlayıcı bir görev olabilir. Önce, sorununuzu tanılamak ve sorunu çözüp çözemeyeceğini görmek için Ağ sorun gidericisini çalıştırmayı deneyin:

Ağ sorun gidericisini açmak için, bildirim alanındaki ağ simgesini sağ tıklatıp ardından Sorunları gider'i tıklatın.
Bu konudaki adımlar yardımcı olmadıysa şu adımları uygulayın:

 • Ev grubuna sahip bir ev ağındaysanız ve başka bir bilgisayara bağlanmaya çalışıyorsanız, bilgisayarın açık ve ev grubuna eklenmiş olduğundan emin olun.
 • Ev grubu olmayan bir ev ağındaysanız ve başka bir bilgisayara bağlanmaya çalışıyorsanız, bilgisayarın açık ve ağınızda dosya ve yazıcı paylaşımın etkinleştirilmiş olduğundan emin olun. Farklı Windows sürümlerini çalıştıran ev bilgisayarları ağı kurma.
 • Tüm kabloların takılı olduğundan emin olun (örneğin, modeminizin doğrudan veya yönlendirici üzerinden çalışan bir telefon girişine ya da kablo bağlantısına takılı olduğundan emin olun).
 • Sorun yeni yazılım yükledikten sonra başladıysa, bağlantı ayarlarınızın değiştirilip değiştirilmediğini denetleyin.
 1. Ağ Bağlantıları'nı açmak için Başlat düğmesini ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna bağdaştırıcı yazın ve Ağ ve Paylaşım Merkezi altından Ağ bağlantılarını görüntüle'yi tıklatın.
 2. Bağlantıyı sağ tıklatıp Özellikler'i tıklatın.Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 • Yönlendiricinizi kontrol edin.Windows Vistave Windows 7'deki yeni ağ özelliklerinden dolayı, bazı eski ağ yönlendiricileri Windows'un bu sürümüyle tam olarak uyumlu değildir ve sorunlara neden olabilir. Windows Vista ve Windows 7 ile uyumlu yönlendirici listesi için Windows Uyumluluk Merkezi web sitesine gidin.
Bu adımlar sorunu gidermezse aşağıdaki bölümlerde belirli bir sorunu ve olası çözümleri arayın.

A) Ev ağımdaki diğer bilgisayarlara bağlanamıyorum veya onlarla dosya ve yazıcı paylaşamıyorum?

Ağ bulma kapatıldı.
Ağ bulma, Ortak ağlarda varsayılan olarak kapalıdır. Ağ konumu türünü Ev veya İş olarak değiştirmek, ağ bulma özelliğini açmanın en kolay yoludur.Ağ konumu seçme. Ağ bulma özelliğini el ile etkinleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

Ağ bulmayı açmak için
Gelişmiş paylaşım ayarlarını açmak için Başlat düğmesini ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna ağ yazın, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni tıklatın ve sol bölmede Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir'i tıklatın.

Geçerli ağ profilini genişletmek için köşeli çift ayracı Köşeli çift ayraç simgesi tıklatın.
Ağ bulmayı aç'ı ve ardından Değişiklikleri kaydet'i tıklatın.  Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Dosyaları paylaşmak için

Gelişmiş paylaşım ayarlarını açmak için Başlat düğmesini ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna ağ yazın, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni tıklatın ve sol bölmede Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir'i tıklatın.

Geçerli ağ profilini genişletmek için köşeli çift ayraç resminiKöşeli çift ayraç simgesi tıklatın.
Dosya ve yazıcı paylaşımını aç'ı ve ardından Değişiklikleri kaydet'i tıklatın.  Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Ortak klasörleri kullanarak dosyaları paylaştırmak için

Gelişmiş paylaşım ayarlarını açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna ağ yazın, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni tıklatın ve sol bölmede Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir'i tıklatın.

Geçerli ağ profilini genişletmek için köşeli çift ayracı Köşeli çift ayraç simgesi tıklatın.
Ağ erişimi olan herkesin dosyaları açabilmesi için paylaşımı aç veya Ağa erişimi olan herhangi bir kişinin dosya oluşturabilmesi ve varılan dosyaları açabilmesi ve değiştirebilmesi için paylaşımı açma'yı tıklatın ve ardından Değişiklikleri kaydet'i tıklatın.  Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Bu adımları bilgisayarınızda ve bağlanmak istediğiniz Windows 7 çalıştıran tüm ağ bilgisayarlarında uygulayın.

Parola korumalı paylaşım ekinleştirilmiş.

Çalışma gruplarında bulunan bilgisayarlar için parola korumalı paylaşım varsayılan olarak açıktır. Parola korumalı paylaşım etkinleştirilmişse, ağınızdaki diğer bilgisayarları kullanan insanlar, sizin bilgisayarınızda bir kullanıcı hesabı yoksa paylaşılan klasörlerinize veya yazıcılarınıza erişemez. Dosya ve yazıcı paylaşımını etkinleştirmenin iki yolu vardır:

Çalışma grubundaki tüm bilgisayarlarda özdeş kullanıcı hesapları oluşturma (önerilen). Daha fazla bilgi için bkz. Kullanıcı hesabı oluşturma.

Parola korumalı paylaşımı kapatma. Parola korumalı paylaşımı kapatmak için şu adımları izleyin:

Gelişmiş paylaşım ayarlarını açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi ve ardından Denetim Masası'nı tıklatın. Arama kutusuna ağ yazın, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni tıklatın ve sol bölmede Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştir'i tıklatın.

Geçerli ağ profilini genişletmek için köşeli çift ayracı Köşeli çift ayraç simgesi tıklatın.
Parola korumalı paylaşımı kapat'ı ve sonra Değişiklikleri kaydet'i tıklatın.  Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.


Not : Bir etki alanındaki bilgisayarlarda parola korumalı paylaşım kullanılamaz.

 • Bağlanmak istediğiniz bilgisayarda paylaşılan klasör yok.
 • Bağlanabileceğiniz en az bir paylaşılan klasör bulunduğundan emin olun.
 • Bilgisayarlar aynı çalışma grubunda değil.
 • Çalışma grubu oluşturma veya gruba katılma. Windows 7'de varsayılan çalışma grubu adının WORKGROUP olduğunu unutmayın.
 • Dosya paylaşımı etkin, ancak klasördeki veya yazıcıdaki paylaşım özellikleri ayarlanmamış.
 • Dosya ve yazıcı paylaşımı iki kısımdan oluşan bir işlemdir: Önce yukarıda açıklandığı gibi paylaşımı etkinleştirmelisiniz; sonra  öğenin kendi paylaşım özelliklerini ayarlamalısınız ya da öğeyi diğer insanların erişebilmesi için Ortak Belgeler klasörüne taşımalısınız.
 • Bilgisayarınızda, yönlendiricinize yönelik en son güncelleştirmeler yok.
 • En son güncelleştirmelere sahip olduğunuzdan emin olmak için yönlendiricinin üreticisine başvurun.

Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin

Yorum Gönder Blogger

 
Top