BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Fraps kullanıcılara oyun videosu kaydetme, ekran görüntüsü alma ve bilgisayarlarında benchmark yapma imkanı veren ekran kayıt programıdır.
  Oyun videosu çekme denildiğinde akla gelen ilk yazılımlardan olan Fraps kullanım kolaylığı ve performansı ile öne çıkan bir ekran videosu çekme yazılımdır. Ekran kayıt programları arasında oyun videosu çekebilme özelliğine sahip olan yazılımlar oldukça az sayıdadır. Bir programın oyunlarda ekrandaki görüntüleri video olarak bilgisayarlarınıza kaydedebilmesi için DirectX ve OpenGL desteğine sahip olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip Fraps tam ekran olarak oyun videolarınızı kaydedebiliyor. Çok çekirdekli işlemci desteğine de sahip olan Fraps eğer çok çekirdekli işlemci sahibiyseniz video kaydetme işlemlerindeki performans kaybını minimum seviyeye indirebilmekte.

   Fraps kaydedilecek videolar için çeşitli seçenekler sunuyor. Fraps ile kaydedeceğiniz videoların dosya boyutunu maksimum 4 GB olacak şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Bunun yanında videoların kaç FPS ile kaydedileceğini belirleyebilmektesiniz. Program maksimum 120 FPS ile video kaydetmenize izin veriyor.

   Fraps ile oyunlarda ekran görüntüsü alabileceğiniz gibi masaüstünüzde de ekrana görüntüsü alabiliyorsunuz. Dilerseniz programı arka arkaya belirlleyeceğiniz aralıklarla ekran görüntüsü alacak şekilde yapılandırabilmektesiniz. Bu iş için kullanacağınız kısayol tuşunu ve diğer bütün kısayol tuşlarını tercihlerinize göre değiştirebilmenize imkan tanınmış.

Fraps'ın benchmark özelliği ile bilgisayarınızın oyunlardaki perfromansını ölçebiliyorsunuz. Programın sahip olduğu FPS sayacını açarak oyunlarda ekranda gerçek zamanlı olarak FPS değerinizi takip edebilirsiniz.


Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin

Yorum Gönder Blogger

 
Top