BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 GTA: Chinatown Wars, video oyunları tarihinin en başarılı oyun serilerinden olan GTA - Grand Theft Auto serisini mobil cihazlara taşıyan bir oyundur.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize satın alarak oynayabileceğiniz bir oyun olan Grand Theft Auto: Chinatown Wars'da bizi bilgisayarlarımızda oynadığımız GTA oyunlarından farklı bir senaryo bekliyor. GTA: Chinatown Wars, Çin mafyası içerisindeki hakimiyet mücadelelerini konu almakta. Oyundaki ana kahramanımız Huang Lee adında mafya ailesine mensup olan bir kahraman. Şımarık bir zengin çocuğu olan Huang Lee'nin babası diğer mafyalar tarafından katledilmiştir. Bu olayın ardından Triad mafyalarının kontrolünün kimde kalacağını belirleyecek şey antik bir kılıçtır. Bu sebeple Huang Lee'nin bu kılıcı amcası Kenny'e ulaştırması gerekmektedir. Fakat Huang kılıcı amcasına götürürken yolda diğer mafyaların saldırısına uğrar ve ölüme terk edilir. Artık Huang'ın herşeye sıfırdan başlaması ve antik kılıcı geriye alarak ailesinin onurunu kurtarması gerekmektedir. Biz de oyuna bu noktada dahil oluyoruz ve aksiyon dolu bir maceraya atılıyoruz.

Açık dünya yapısına sahip olan GTA: Chinatown Wars'da ilk 2 GTA oyunundan alışık olduğumuz kuşbakışı oyun yapısı kullanılmakta. Hem nostalji yapmamıza imkan veren, hem de mobil cihazlarda kontrolleri kolaylaştıran bu oyun yapısı cell-shade türündeki çizgi roman tadında grafiklerle birleşiyor. Oyunda yine gördüğümüz araçları gasp edebiliyor, görevler dışında sağa sola sataşabiliyor ve pislik yapabiliyor, şehri birbirine katarak polisleri ve hatta askerleri peşimize takabiliyoruz.

GTA: Chinatown Wars Android versiyonu geniş ekran desteğine sahip. Bunun yanında oyun Android TV'leri de destekliyor. Oyunu Android ile uyumlu belli USB ve Bluetooth oyun kumandalarıyla oynamanız mümkün.


Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin

Yorum Gönder Blogger

 
Top