BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Arama motorlarının amaçları internette bulunan bütün site ve bu sitelere ait içerikleri veri tabanına kayıt edip listelemektir. Arama motorları bu işlemleri sitelere gönderdiği botları aracılığı ile gerçekleştirir ve kullanıcıların aradıklarını kolayca bulup erişmelerini sağlar. Kısaca arama motorları botlarını bütün sitelere göndererek her saniye her dakika yeni eklenmiş veya güncellenmiş içeriklerin veri tabanına kaydedilmesini daha sonra listelenme işlemine geçirir. Ancak arama motorları bazen sitelere geç gelmekte bazen uzun süreler sitedeki içeriklerin güncel halini arama motorlarına iletmemekte. Bunun sonucunda sitelere yeni eklenen veya var olan içeriklerin güncellenip tekrar yayınlanmasında gecikmeler yaşanmakta ve arama motoru kullanıcılarına bu içerikler ulaşmamaktadır.

   Yeni yayınlanan ve güncellenen içeriklerin arama motorlarında listelenmesini hızlandırmak için ping atma yöntemi kullanılır. Ping atma basit bir şekilde arama motorlarına haber gönderilerek botların siteye gelmesi sağlanılır ve siteye eklenen yeni içeriklerin ve güncellenmiş olan içeriklerin bir an önce arama motorlarında listelenmesini sağlanır.
Ping atma işlemi sadece yeni bir içerik eklendiğinde veya daha önce eklenmiş bir içeriğin güncellenmesi sağlanıldığında yapılması gerekir. Diğer durumlarda gereken bir çalışma değildir.

Doğru Ping Servisleri

   Kolay gibi görülen ping atma işlemi aslında kolay bir çalışma değildir. Çünkü var olan yüzlerce, binlerce ping servisleri doğru sonuçlar göstermemektedir. Kullanıcıları yanıltan bazı ping servisleri ping gönderildi şeklinde mesajlar verip aslında ping işleminin gerçekleşmediği durumlar oluyordur. Bu tip kullanıcıları yanıltan ping servislerinde kaçınılmalı doğru sonuçlar veren kalitei ping siteleri tercih edilmelidir.

   Sitelerin alt sayfalarından alınan baclinkler sayfaların güncellenip tekrar arama motorlarında yer almadığı takdirde arama motorları tarafından değeri yoktur. Çünkü güncelleme oluşmadığı için bu backlinkler yarar sağlamazlar. Backlink alınan sitelerin alt sayfaları backlink alındıktan hemen sonra ping servisleri aracılığı ile ping atılmalı ve backlinklerin değer kazanması sağlanmalıdır. Alttaki ping servisleri uşkusuz içlerinde en doğru sonuçlar veren veren botların siteye gelmesinde önemli rol oynayan pingomatic.com’dur.

Yaygın Olarak Kullanılan ve Doğru Sonuçlar Veren Bazı Ping Servisleri

Pingomatic.com
blogsearch.google.com.tr/ping
googleping.com
pingoat.com
autopingler.com
http://ping.sanaldata.com/
pingler.com


Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin

Yorum Gönder Blogger

 
Top