BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


Facebook ‘ta sosyal mühendislik nasıl yapılır ? Neler elde edilebilir ?

Diyelim ki ismini bildiğiniz birinin fotoğraflarına ulaşmak istiyorsunuz.Ancak bu kişi reel ortamda tanışmadığınız ve görmediğiniz bir kişi, bu yüzden fotoğrafını almanız oldukça zor.İşte burada Facebook devreye giriyor.Kurbanınızın bir facebook hesabı varsa işiniz kolaylaşabilir.

1. İlk olarak kurbanınızla aynı soyadı taşıyan sahte bir hesap açın ve netten sıradan bir insan fotosu ekleyin.Bunu yapmamızdaki amaç, kurbanın bizi kabul etmesi için.Bu şekilde izin verdiği tüm bilgilerine ulaşabileceğiz.

2. Kendimizi arkadaş olarak kabul ettirdikten sonra sıra geldi, aradığımız ve almak istediklerimize.Burada yapmamız gereken sabırlı olmak.Facebook üzerinden bir muhabbet kurmamızda fayda var.

3. Muhabbet kurarken dikkat : konuşurken kurbanınıza aynı şehirden veya köyden olduğunuzu akraba olabileceğinizi vs söyleyin ve uzayın muhabbeti.(soyadımızı aynı yapmıştık kurbanımızla, bunun faydası olacaktır.)

4. Aramızdaki sohbeti ilerlettikden sonra sıra geldi sorularımıza veya amacımız , elde etmek istediğimiz neyse ona göre davranmaya.

5. Eğer profilinde fotoğraf vs paylaşmamışsa onu tanıyabileceğinizi söyleyerek fotoğraf eklemesini isteyebilirsiniz.Büyük olasılıkla ekleyecektir.

6. Kendi adınıza bir Yahoo hesabı açarak facebook endekrasyonunuzu yapın.Yani Yahoo hesanızla Facebook hesabınızı birbirine bağlarak facebook hesabınızda ekli olan kişilerin e-posta adresine ulaşmış olursunuz.

7. Eğer bu işte yeni iseniz ilk adım kurbanın hesabını şikayet ederek hesabının kilitlenmesini sağlamaktır ki böylece hesabına saldırıp şifre kırma işleminiz kolaylaşacaktır.

Uyarı : Burada yaptığım Sosyal Mühendislik anlatımları ve yöntemleri sadece kişisel  yöntemlerdir.Sosyal Mühendislik her insanın kendine göre geliştirebileceği ve uygulamaya koyabileceği konuları içerir.Ben sadece örnekler vererek bu yöntemlerin kurbanı olmamanız için yazıyorum.
NOT:

Sitemizde bulunun  Hackerlik Dersleri konusunda ki yazılarımızda ki sorumluluklar bize ait değildir.Her hangi bir kötü amaçlı kullanımın zararları size aittir...


Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin

Yorum Gönder Blogger

 
Top