BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Buradaki tüm işlemler uygulanarak anlatılmış ve bilgi amaçlı sizlerle paylaşılmıştır. Yapmak yada yapmamak size kalmış.İşlem sırasında oluşabilecek problemlerin sorumluluğunun tamamen kendinize ait olduğunu lütfen unutmayın..

Şimdi sizlere sıfırlama ve sonrasında kayıpsız bir kurulum nasıl yapılır aktarmaya çalışacağım.İlk olarak Sıfırlama yapmadan önce yapılması gereken olmazsa olmazlar var, dilerseniz bunları madde olarak sıralayalım

Ayarlar- Yedekleme -uygulama listesi ve ayarlar için yedekleme açık değilse açıyoruz ve yedek alıyoruz. Yedekleme zaten açık ise tekrar son hali ile yedek alıyoruz.
• Şuan için tam anlamıyla bir yedek alma programı olmadığı için, Telefonumuzu bilgisayara bağlayıp müzik, fotoğraf klasörünü, ( kaydedilen fotoğraf, ekran alıntısı ) video, zil seslerini kopyala yapıştır ile bilgisayara yedekliyoruz
• Telefonumuzun şarjı %70 ve üzeri seviyelerde olmalı, değilse bu seviyelere çıkana kadar bekliyoruz
• Şarjımız tamamsa, telefonun bilgisayar, şarj cihazı ile ilgisini kesiyoruz.Ve eğer elektri ile şarja takılı ise de elektrikle bağlantısını kesin yani şarjdan çıkarın.
• Şimdi menüden Ayarlardan, Hakkında dan, Telefonu sıfırla seçip sıfırlama işlemine geçiyoruz

   Sıfırlama işlemi süresi telefonun doluluğuna göre değişiklik gösterebilir. Her hangi bir aksilik oluşmazsa 10 ile 30 dakika arasında bitecektir

   Sıfırlama işleminden sonra telefon açılacak içerik olarak aldığınız ilk gün ki haline dönecektir. Bu aşamadan sonra izleyeceğiniz adımlar önemli.

   Kurulumda cihaz, Microsoft hesabını girip aynı gün tarihli yedekleme geri yükleme yapabilmesi için o an şebeke internetine ihtiyaç duymaktadır, şebeke internetiniz yoksa uygulamalar otomatik yüklenmez, ayarlar geri gelmez, uygulamaları kendiniz pc üzerinden satın alma geçmişinden tek tek yüklemek zorunda kalırsınız. Sadece rehberiniz ve ofice dosyaları, one note notları geri gelir.

   Şebeke internetimiz varsa ve yedek geri yüklemeyi seçtiysek ayarlar ve uygulama listeniz microsoft hesabında yedekli olduğundan kaybolma riski yoktur..

Dilerseniz kuruluma başlayalım,

Telefonumuz açıldıktan sonra ilk karşılaşacağımız ekrandan Başla diyerek devam ediyoruz
   Otomatik olarak Türkçe dil seçili değilse siz Türkçe dil seçeneğini seçerek "İleri" tuşuna basarak devam edin.
   "İleri" tuşuna bastıktan sonra karşınıza kullanım koşullarını kabul edip etmeyeceğinizi soran bir ekran geliyor burada "Kabul Et" butonuna tıklayarak devam ediyoruz.
   Daha sonra size üç ayrı telefonunuzu ayarlama seçeneği sunuyor.Biz "Önerilen" seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.
   Konum bilgilendirme işaret,saat,tarih gibi ayarlarınız doğru ise "İleri" diyoruz eğer doğru değilse saat ve tarihinizi ve konum ayarlarınızı yaptıktan sonra "İleri" butonuna tıklıyoruz.
   Oturum aç deyip Microsoft hesap bilgilerimizi giriyoruz ve ipuçları  gönderilmesi için alttaki sekmeyi işaretleyip oturum açıyoruz.
   Şimdi Yedekleme ve geri yükleme ekranında Windows Phone adındaki yedeği geri yüklemek için seçiyoruz ileri diyoruz, kısa bir süre bekletip ayarları ve uygulama listesini yükleyecek.. Temiz bir başlangıç yapmak isterseniz Geri yükleme! yi seçiyoruz.
   Nokia Lumia kullanıcıları Nokia geliştirme programına katılım için sekmeyi işaretleyip kabul et diyoruz ve cihazımız açılıyor.
   Şimdi cihaz tüm uygulamaları geri yükleyeceğinden bol miktarda internete ihtiyaç duyacak, paket veriniz gitmesin diyorsanız wifi varsa hemen wifi ye bağlanın. ileri düzeyden kilit ekranı devreye girince bağantı kesilmemesi için ayar yapın ve uygulamaların yüklenmesini bekleyin. Uygulama yüklenmesi bitiminde artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazen isimsiz uygulamalar ilgilenmeniz gerekiyor diye ikaz verebilir onlar sizin yükleyip sildiğiniz uygulamalar olduğundan üzerine basılı tutup iptal etmeniz gerekebilir panik yapmayın.. Haritayı, kopyala yapıştır ile aldığınız yedekleri geri yüklemeyide unutmayın.

NOT : Nokia Lumia 920 modellerinde bu anlatımda ki işlemleri yapmayın.Çünkü genelde sıfırlama ve geri yükleme sırasında kullanıcılarına büyük sıkıntılar verebiliyor.


Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif  Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top