BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Geçtiğimiz günlerde Fransa'da gerçekleştirilen IŞİD saldırısının yankıları hala sürerken, dünyaca ünlü hacker oluşumu Anonymous da bu işin içerisine girmişti ve bu haberi sizlere Hacker Grubu Anonymous Terör Örgütü IŞİD'e Savaş Açtı başlığıyla aktarmıştık. IŞİD'e karşı sanal ortamda savaş açtığını ilan eden Anonymous üyeleri, web sitelerini, sosyal medya hesaplarını ve diğer gizli verileri ele geçireceklerini belirterek IŞİD'e gözdağı vermişlerdi.

   Anlaşılan o ki Anonymous yapılan bu son açıklamaya biraz içerlemiş ve elini çabuk tutmuş. Anonymous sözcülerinden bir tanesinin gerçekleştirdiği açıklama, tam olarak 5500 IŞİD üyesinin Twitter hesaplarının ele geçirildiğini ve kapatıldığını gösteriyor. Ayrıca örgüt sempatizanlarının da binlercesinin Twitter hesaplarının ortadan kaldırıldığı belirtiliyor.

   Tabii ki bu dijital savaş sadece Twitter ile sınırlı kalmıyor. 100'den fazla web sitesinin de ele geçirildiğini belirten Anonymous, böylelikle daha saldırısının ilk dalgasında en azından sanal ortamda örgüte büyük bir zarar vermeyi başardı. Zaten yapılan açıklamalar da bunun henüz bir başlangıç olduğunu belirtiyor.

   Zira ele geçirilen ya da kapatılan hesapların neredeyse hepsi İngilizce yayın yapan hesaplar. İlerleyen günlerde ise diğer dillerdeki sempatizanlara yönelik saldırıların da gelebileceği tahmin ediliyor. IŞİD sempatizanı olan ve SiberHalifelik olarak kendini tanımlayan hacker grubunun ise Anonymous'a kontra ataklarda bulunacağı da söylentiler arasında yer alıyor.
Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar E-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top