BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


Windows 10'un çıkışından bu yana işletim sisteminin daha fazla kullanıcıya erişmesini sağlamak için agresif politikalar izleyen Microsoft, şimdi de Windows 10 Home kullanıcıları için gelen güncellemeleri erteleme özelliğini kaldırarak zorunlu yükleme özelliğini getirdi.

Sadece Windows 10 Home kullanıcıları için gelen zorunlu güncelleme özelliği sayesinde Microsoft tarafından çıkarılan tüm güncellemeler kullanıcılara sorulmadan otomatik olarak yüklenmeye başlıyor ve kuruluyor. Kullanıcıların bu durumdan rahatsız olarak Microsoft'un resmi forumlarında dertlerini dile getirdikleri görülüyor.

Güncelleme sonrasında bilgisayarın stabilitesini kaybetme şansı olduğu için kullanıcılar Pro ve Enterprise versiyonlarında olduğu gibi güncellemeleri erteleme ve sonra yüklemenin geri gelmesini istiyor. Microsoft'un tek istediği ise daha stabil ve sorunsuz çalışan bilgisayarlar için kullanıcıların güncellemeleri hemen yüklemesi.

Windows 10'a yükseltme konusunda da bu tür agresiflikler sergileyen Microsoft, zaten hızlı bir şekilde yayılan ve şimdiden milyonlarca kişiye yayılan Windows 10 için neden bu kadar sert tutum izliyor bilemiyoruz fakat önemli bir işinizin ortasında ya da aceleniz olduğunda bir güncelleme gelerek işlerinizi engellese kızmaz mısınız?

Ayrıca Windows 7 işletim sistemine sahip bir bilgisayarda Windows 10 güncellemesi geldikten sonra bilgisayarınızın performansını ve hızında düşme ve sürekli sizi uyaran bir bildirim gelmesi ve en önemlisi bilgisayarınızı açarken veya kapatırken işlemin biraz uzun sürmesi canınızı sıkabilir.

Üstelik eğer Windows 7 işletim sistemine sahip bilgisayarlar,laptop notbooklar da artık güncelleme olmayacağı ve bu nedenlede korunma güvenlik açıklarınınta olabileceğini unutmayınız.
Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar E-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top