BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

    Open Broadcaster Software kullanıcılara internet üzerinden yayın yapma - streaming konusunda yardımcı olan ücretsiz bir stream yazılımıdır.

   Açık kaynak koduna sahip olan bir proje olan Open Broadcaster Software kullanıcılara videolar kaydetme ve canlı yayın yapma imkanı veriyor. Program aracılığıyla internet üzerinden multimedya dosyalarını internet üzerinde yayınlayabiliyor ve bu yayınları bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.

   Open Broadcaster Software yayın yapabilmeniz için farklı servisleri desteklemekte. Open Broadcaster Software kullanarak YouTube, Twitch, iNSTAGIB.tv, DailyMotion, CashPlay, CyberGame ve Hitbox servisleri üzerinden canlı yayın yapabilmektesiniz. Open Broadcaster Software kullanıcılara farklı kaynaklardan video kaydı yapabilme imkanı veriyor. Dilerseniz Open Broadcaster Software kullanarak slayt gösterileri yayınlayabiliyor, yazılar ekleyebiliyor, oyun görüntülerini yayınlayabiliyor veya webcam görüntülerinizi yayınlayabiliyorsunuz. Bunun yanında masaüstünüzde çalışan bir uygulamayı kaydederek yayınlayabilmektesiniz.

   Oyun videosu yayınlama konusunda size yardımcı olacak Open Broadcaster Software'in sahip olduğu güzel bir özellik uygulamanın videolarınızı yayınlamadan önce size nasıl görüneceklerini gösteren bir önizleme moduna sahip olması. Bu sayede küçük ayarlamalar yapabiliyor ve videolarınızın en iyi şekilde görünmelerini sağlayabiliyorsunuz.

   Open Broadcaster Software video ve ses yayınları için detaylı kalite ayarları sunuyor. Farklı kodlama seçeneklerinin yer aldığı Open Broadcaster Software videoları yayınlayacağınız çözünürlüğü belirleyebilmenin yanında yayın yapılacak monitörü seçme, kare hızını (FPS) belirleme imkanı da veriyor. Mikrofon ayarlarınızı da uygulama üzerinden yapabilir, mikrofon güçlendirmeyi açıp kapayabilir, kısayol tuşlarını belirleyebilirsiniz.

   Open Broadcaster Software kendi ayarlarınızı farklı kalıplar halinde kaydedebilmenize imkan tanıyor ve farklı yayınlar için kullanacağınız ayarlar arasında kolayca geçiş yapmanıza olanak sağlıyor.


Open Broadcaster Software Sistem Gereksinimleri
Lisans :Ücretsiz (Free)
Dil Desteği : İngilizce
İşletim Sistemi : Windows 7//8/XP/Vista
Boyut : 8 MB
Sürüm : 0.15.0
Üretici : OpenBroadcasterSoftware
Kategori : İnternet
Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar E-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top