BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

      Blogger kullanmaya başlayanlar için ilk önce yapmaları gereken adım blogspot.com.tr uzantısını com olarak değiştirmeniz olacaktır.Bu şekilde yaptığınız takdirde blogunuzu diğer ülkelerde de görünüz hale gelmiş olmasını sağlayabileceksiniz.Blogunuzu daha önce kurmuş iseniz ve Alexa ve Pagerank değerlerinizi ve sıralamanızı sıfırlamış olursunuz.Bunun için bunu tavsiye etmem sonradan sıfırlamış olduğunuz blogunuzu tekrar düzenlemek hayli zor olacaktır.

     Peki com.tr uzantısının com uzantısına nasıl çevirebiliriz onu görelim.Bu işlemi yapabilmemiz için önce küçük bir kod kullanarak kullandığınız temanın şablon kodlarına eklemek olacaktır.

Bunun için önce Kumanda Paneli / Şablon / HTML Düzenle yolunu izliyoruz.
CTRL+F kısayol tuşları ile açılan kutucuk içerisine <head> kodunu yazarak aratın.Bulduğunuz <head> kodunun bir alt satırına aşağıdaki kodu ekleyerek şablonu kaydederek çıkın. kodunu yazarak aratıyoruz.Her şablon kodlarının ilk baş tarafında yer alıyor bu kod ve kodunun bir alt satırına aşağıda ki kodları ekleyerek şablonunuzu kaydedip çıkın.Böylece blogspot.com olarak değiştiğini göreceksiniz.

Böylece blogspot.com olarak uzantının değiştiğini göreceksiniz.İlerde tekrar blogspot.com.tr uzantısına dönmek isterseniz <head> kodunun altına eklemiş olduğunuz kodu sildiğinizde com.tr uzantısına geri dönmüş olursunuz.
<script type='text/javascript'> var str= window.location.href.toString(); if ((str.indexOf('.com/'))=='-1') { var str1=str.substring(str.lastIndexOf(".blogspot.")); if (str1.indexOf('/')=='-1') { var str2=str1; } else { var str2=str1.substring(0,str1.indexOf('/')+1); } window.location.href =window.location.href.toString().replace(str2,'.blogspot.com/ncr/'); } </script>Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Aşağıdan Yorum ve Sorularınızı Bırakın...


Yorum Gönder Blogger

 
Top