BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


     Kötü amaçlı kişiler iş başında, hack’leniyoruz! Facebook’un mavi rengini değiştirmeyi vaat eden bir yazılıma dikkat! Detaylar ve önemli ipuçları ve daha fazlasını yazımızda görebilirsiniz...

   Kötü amaçlı kişiler, dünya üzerindeki ürettikleri yeni zararlı yazılım fikirleri ile internet dünyasının başını ağrıtmaya devam ediyorlar. Bunlardan biri de 1.2 milyarı aşkın kullanıcı sayısı ile dev sosyal medya platformu Facebook'ta ki kimseleri hedef alan Color Changer for Facebook adlı yazılım.
   Google arama çubuğuna yazıldığında çıkan, ama ne hikmetse ilk etapta Chrome.google.com adres satırı üzerindeymiş gibi görünen uygulama, link tıklandığında ayrı bir sayfada indirme yönergelerini barındırıyor.

   Bununla birlikte yazılımın sunumu o kadar başarılı ki; 5 üzerinden 4.2’lerde yıldız, 250 bini aşkın kişi tarafından indirilme gibi verilerle güven kazanıyor. Ve Facebook profilinde mavi yerine 9 farklı renkte alternatif sunuyor olması tüm bu özelliklerle birleşince internet kullanıcısı indirme işlemine başlayabiliyor.
   Bu uygulamanın bir yalan dolan olduğu ve şimdiye kadar 10 bin kişi tarafından indirilerek Facebook profilleri üzerinden bilgisayar veya akıllı cihazlara bulaşan zararlı yazılım; Facebook profili üzerinden pornografi odaklı içerik paylaşıp daha fazla kişinin tıklamasına ve böylelikle kullanıcılara daha çok zarar vermeyi hedefliyor.

Ne yapılmalı? 

Yazılımla ilgili yapmanız gereken şey elbette indirmemek; bu tür uygulamalarda çok sayıda yanlış bilgi ile hedef kandırılmaya ve bir şekilde o yazılım bulaştırılmaya çalışılır. Antivirüs yazılımı kullanın, dikkat edin ve karşılaştığınız zararlı yazılımları bize bildirerek yardım alabilirsiniz...

Bu yazımızı okuduktan sonra bu yazarlı yazılımı kullanıyorsanız hemen kaldırın...


Bizi Takip Edin...
Pinterest>>Facebook>>Twitter
 © by bilgicafem61
Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin
 
Top