BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


ISO to USB kullanıcılara Windows kurulum USB'si hazırlama yani bootable USB oluşturma konusunda yardımcı olan bir iso yazdırma programı.

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bir Windows kurulum USB'si hazırlama programı olan ISO to USB temel olarak bilgisayarınızda oluşturduğunuz iso formatındaki kalıp dosyalarını USN flash belleklerinize ve taşınabilir hard disklerinize yazdırmanızı mümkün kılıyor. iso dosya formatı aslında geniş kapsamlı arşiv dosyalarını ifade etmektedir. Bu arşiv dosyaları içerisine genellikle CD veya DVD gibi optik medyalardaki dosyalar sıkıştırılıyor. Sonrasında ise bu iso kalıpları başka disklere yazdırılıyor ve CD ve DVD'ler kopyalanabiliyor. Bir iso kalıbı oluşturmak için CD/DVD gibi medyalardaki dosyaları kullanabileceğiniz gibi bilgisayarınızdaki dosyaları da iso arşivi içerisine alabiliyorsunuz. Böylece bilgisayarınızdaki dosyaları da optik medyalara iso kalıpları aracıyla yazdırabiliyorsunuz. Böylelikle kolay biçimde USB'den format atma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ISO to USB hazırladığınız veya sahip olduğunuz iso dosyalarını sadece optik medyalar haricinde USB depolama birimlerine de yazdırmanıza imkan veriyor. ISO to USB ile standart iso kalıplarının yanısıra önyüklenebilir Windows kurulum CD/DVD'lerinin iso kalıplarını da USB disklerinize yazdırabiliyorsunuz. Bu sayede USB diskinizi kullanarak bilgisayarında Windows kurulumu yapabiliyorsunuz.

ISO to USB'nin özellikleri :

BOOTMGR ve NTLDR boot modları desteklenmekte
FAT, FAT32, exFAT, NTFS dosya sistemleri desteklenmekte
Kolay ve anlaşılır arayüz

Başarısız önyüklenebilir USB diski oluşturursanız, bazen USB disk kullanılamaz olacak, onu kurtarmak için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:
USB diskinizi takın. 
(a) Win8 için basın klavye "Windows tuşu" + X birlikte, Hızlı Erişim Menüsünü açmak "Disk Yönetimi" seçeneğini seçin. . (Ya Windows 8.1, kullanıcıların bu hızlı erişim menüsünü getirmek için Başlat düğmesini sağ tıklayabilirsiniz) 
"Sistemde" Denetim Masası ", (b) Win7 / Vista için," Başlat "a tıklayın ve ardından ve Güvenlik Administrative Tools "tıklayın" ", ve sonra çift tıklatın" Bilgisayar Yönetimi ". "Bilgisayar Yönetimi" konsol ağacında, "Disk Yönetimi". Tıklayın "Depolama" genişletmek 
, WinXP (c) "Başlat" a tıklayın ve ardından "Denetim Masası", "Performans ve Bakım", "Yönetimsel Araçlar'ı tıklatın "Bilgisayar Yönetimi", ve sonra çift tıklatın ". "Bilgisayar Yönetimi" konsol ağacında, "Depolama" genişletmek "Disk Yönetimi" butonuna tıklayınız.
"Disk Yönetimi", USB diskinizi (ayrılmamış alan) sağ tıklatın ve sonra da görünür adım-adım olmalıdır "Yeni Basit Birim", "Yeni Basit Birim Sihirbazı" a tıklayın, hepsi bu.


ISO To USB Sistem Gereksinimleri
Lisans :Ücretsiz
Dil Desteği : İngilizce
İşletim Sistemi : Windows 7//8/XP/Vista
Boyut : 1.65 MB
Sürüm : 1.4
Üretici : ISOTOUSB.com
Kategori : Yazılım,Yardımcı Araçlar,Programlar


Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar e-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif  Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top