BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Fransa'nın başkenti Paris'te yaşanan saldırılarla birlikte hayatını kaybeden 132 kişiden sonra büyük ve ünlü hacker grubu Anonymous, IŞİD'e savaş açtı. Pazar günü yayınladıkları video ile IŞİD'e savaş açtığını duyuran grup daha önce de bu tip büyük çaplı saldırılar ile düşmanlarına göz dağı vermeyi başarmıştı.

   Yayınlanan videoda siber saldırılar yapacakları ve asla durmayacaklarını dile getiren grup, internetteki bazı haberlere göre çoktan işe koyulmuş. IŞİD ile bağlantısı olduğu düşünülen internet sitelerini hackleyerek kapatan grup, videolarında cesur oldukları kadar tehditkar mesajlar vermeyi de unutmamış. Fransız halkının IŞİD'den daha büyük ve güçlü olduğunu dile getiren grup, yapılan bu saldırıların karşılıksız kalmayacağını söylüyor.

   Paris'te yapılan saldırıları üstlenen IŞİD bir anda tüm Dünya'nın dikkatini üstüne çekerken, tek savaş açan elbette Anonymous hacker grubu değil.

   Twitter hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile duyurularını yapan Anonymous'un bu savaşta ne denli işler yapabileceğini kestirmek zor fakat her şeyin internette döndüğü çağımızda IŞİD'e büyük zarar verebilecekleri de bir gerçek. Yine de yapılacak olan bu siber saldırılar Paris'te yaşamını yitiren 132 kişinin yerini tutamayacak.

   Amaçları farklı olan 2 grubun ilk karşılaşması da bu değil. Yaklaşık bir yıldır birbirleri ile online olarak didişen bu iki gruptan Anonymous, bu sefer resmi olarak savaş açtı ve yaptıklarından dolayı IŞİD'i cezalandıracağını dile getirdi. Önümüzdeki günlerde Anonymous'un neler yapacağını hep birlikte göreceğiz.Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar E-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top