BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   4.5G teknolojinin hayatımıza girmesine çok kısa bir süre kaldı. Peki, telefonun ekranında ne yazacak? Sorusuna gereken cevap geldi. İşte 4.5G teknolojisinden detaylar!

   1 Nisan 2016 tarihinde hizmete girecek olan 4.5G teknolojisi için, mobil operatörler hız kesmeden çalışmaya devam ediyor.

4.5G ile uyumlu SIM kartlarının dağıtımını büyük oranda tamamlayan operatörlerin bir diğer sorunu ise, telefon ekranlarında ne yazacak?

   BTK tercihi operatörlere bıraktı!
Telefon ekranlarında yer alacak ibare için, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu sorumluluğu operatörlere vermişti.

   Konu hakkında ilk açıklamalar geldi. Samsung ve Apple gibi akıllı telefon üreticileri ile operatörler arasında yapılan anlaşma sonrası, dünyada ilk defa 4.5G yazısı ülkemizde telefonlarda yer alacak.

   4.5 G teknolojisinin ülkemizde mobil cihaz kullanıcılarına çok az zamanın kaldığı şu günlerde insanların ekranlarında ne yazacağını merak etmeye şimdiden başladıkları görülüyor. 4 G ve 5 G teknolojileri arasında kalan  4.5 G bağlantı teknolojisi şüphe yok ki mobil cihaz kullanıcılarının hayatına pek çok yeni imkan ve olanak katacak. Ülkemiz 5G teknolojisine geçmeyi planlamış ancak bir takım teknik alt yapı eksiklikleri nedeniyle 4.5 G teknolojisinde karar kılmıştır.

   Mobil alt yapı denildiğinde ilk akla gelen Qualcomm kurumu yüksek hızlı 4 G teknolojisini 4.5 G şeklinde ifade ettirmekte. Dünya teknoloji devi Huawei’nin alt yapı desteğinden yararlanılarak bu teknolojiye geçileceği de verilen bilgiler arasında bulunuyor. Yeni internet teknolojisinin başarı ile sunulmasının ardından mobil cihazlarda donma problemi ile karşılaşmadan videolarınızı izleyebilecek, 4 dakikalık bir şarkıyı ortalama 1 saniye gibi bir süreyle telefonunuza indirebilecek 10 dakikalık bir videoyu yaklaşık 2 saniyede telefonunuza indirebileceksiniz. Rakamlara dikkate alındığında inanılmaz bir hıza ulaşılacağı görülecek. Tabi burada akıllara 4.5 internet teknolojisinin hangi telefonlarla uyumlu olduğu hususu da takılacak. Apple’ın üretimini yaptığı iPhone 5 – 6 , Samsung’un son çıkan modelleri, Sony Xperia serileri, Nokia Lumia ve birçok modeli, Vodafone Smart Power 4, Turkcell T50 gibi pek çok cihazın bu teknolojiden yararlanabilecek donanıma sahip olduğu da görülüyor. Dikkat edildiği takdirde genelde yeni sunulan cihazların 4.5 internet teknolojisi ile uyumlu olduğu görülecektir.

   Yeni bir cihaza sahip olmayan ve cihazı oldukça eski olan kullanıcıların teknolojinin gelmesinin ardından yeni imkanlardan yararlanabilmek adına yeni akıllı cihaz almak durumunda kalabileceği unutulmamalı. Cihazınız yeterli özelliklere sahip ise, ekstra masraf etmenize hiç gerek bulunmuyor. Ülkemizde kullanılmaya başlandığı dönemlerde zamanla haberinizin olacağından emin olabilirsiniz. 300 Mbps internet hızı öngören yeni internet teknolojisi internetinin yavaşlığından şikayet eden pek çok mobil cihaz kullanıcısını memnun edecek kapasiteye sahip.

   Eski sim kartlarınızın 4.5G uyumlu değilse hemen ücretsiz sim kartınızı değiştirin.1 Nisan 2016 itibari ile sim kart değiştirme ücretli olacaktır.Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar E-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top