BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 

Windows Defender Eskisinden Daha Güçlü!

   Microsoft, geçmişte Windows Defender için “temel bir koruma” ifadesini kabul etmişti. Windows Vista ve Windows 7 için Microsoft Security Essentials varken, Windows 8 ve Windows 10’da bu isim Windows Defender olarak basitleştirildi.

   İleri seviye kullanıcılar, genellikle üçüncü parti antivirüs yazılımları kullanıyorlar. Bunun amacı bilgisayarlarına daha iyi bir koruma sağlayabilmek. Ancak çoğu kullanıcı ve özellikle standart kullanıcılar Microsoft’un varsayılan güvenlik seçeneklerinin dışına çıkmak istemiyor.

   Fakat bu kullanıcıları sevindirecek bir haber geldi: AV-Test tarafından yayınlanan yeni antivirüs programı test sonuçlarına göre, Windows Defender artık çoğu üst seviye olarak nitelendirilebilen antivirüs yazılımlarına ciddi bir rakip olarak görünüyor.

   Testlerde, her yazılım üç kritere göre değerlendirilmiş: Tehdit Koruma, Performans (sistem yavaşlatma, hız) ve Kullanışlılık (Basit arayüz vb.). Her kriter 0’dan 6’ya kadar puanlandırılmış ve toplamda bir yazılımın testten alabileceği en yüksek skor olarak 18 sayısı belirlenmiş.

   Birkaç yıl önce, Microsoft bu testlerden çok kötü sonuçlar alıyordu. Alınan skorlar, Windows 8 döneminde 9,5 ile 11,5 arasında gidip geliyordu. Bu kötü sonuçlar, Microsoft’a bu konuda büyük eleştiriler yağmasına neden oluyordu.

   Microsoft, uzun dönemdir eksik bıraktığı konudan ve aldığı eleştirilerden dersini almış olacak ki, son testlerde  Windows 8 için 15,5, Windows 7 ve Windows 10 içinse 14 puan aldı.

Aşağıdaki görselde sonuçları görebilirsiniz. Söz konusu koruma yazılımının en altta olmasının sebebi ise temel koruma kategorisinde olması.
16-01/27/windows-defender-av-test-2016.jpg

   AV-Test enstitüsü, içlerinde Avast, AVG, Bitdefender, Kaspersky, Norton ve Trend Micro gibi devlerin bulunduğu 20 antivirüs yazılımını test etti ve karşılaştırdı.

   Windows 10’da, sonuçlara göre Windows Defender sadece Comodo ve ThreatTrack yazılımlarıyla eşdeğer sayılıyor.

   Ancak Windows 8’de her nasılsa, Windows Defender Windows 10’da geçemediği yazılımları geçip, üstelik ESET ile eşdeğer sonuçlar gösteriyor. Windows Defender’ın toplamdaki sonucuna bakacak olursak, toplam 20 antivirüs yazılımı içerisinde 10. sıraya yerleşiyor.


Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar E-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top