BAYRAĞIM


Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kızkardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü.

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.

Seni selamlamadan uçan kuşun

Yuvasını bozacağım.Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...

Gölgende bana da, bana da yer ver!

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar!

Yurda, ay-yıldızının ışığı yeter.Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün

Kızıllığında ısındık;

Dağlardan çöllere düşürdüğü gün

Gölgene sığındık.Ey şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalı;

Barışın güvercini, savaşın kartalı...

Yüksek yerlerde açan çiçeğim;

Senin altında doğdum,

Senin dibinde öleceğim.


Tarihim, şerefim, şiirim, herşeyim;

Yer yüzünde yer beğen:

Nereye dikilmek istersen

Söyle seni oraya dikeyim!

 


   Android.Bankosy virüsü hakkında Symantec tarafından bir güvenlik uyarısı yayınlandı. Yayınlanan güvenlik uyarısında bu virüsün, Android işletim sistemi için tespit edilmiş en tehlikeli virüslerden birisi olduğu vurgulandı. Üstelik bu zararlı yazılım, fotoğraf yada benzeri masum bilgilerinizden ziyade banka hesaplarınızı hedef alıyor. Aslında bu virüs bir süredir kullanıcıları tehdit ediyordu. Şimdi gündeme gelmesinin nedeni kendisini biraz daha geliştirmiş olması. Bilindiği gibi bankacılık işlemlerini yerine getirmek için internet bankacılığı uygulamalarına giriş yaptığımızda bankamız bize teyit amaçlı SMS şifresi gönderiyor. Android.

   Bankosy, banka tarafından gönderilen bu güvenlik şifrelerini sanal korsanlara yönlendirebiliyor. Bu sayede sanal korsanlar hesaplarınıza kolaylıkla giriş yapabiliyor. Bu ve benzeri zararlı yazılımlara karşı önlemlerini artıran bazı bankalar SMS yerine sesli güvenlik kodu uygulamasına geçmişti. Ancak yapılan güvenlik uyarısında virüsün bu konuda kendisini geliştirdiği uyarısında bulunuldu. Gelen haberlere göre zararlı yazılım telefona gelen sesli güvenlik kodu çağrısını sahibine sessiz sedasız yönlendirebiliyor.

[info headline="Uygulamayı İndir"]Norton Security and Antivirus indir – Google Play[/info]

Android.Bankosy virüsü cihazınıza yüklediğiniz ve zararsız olduğunu düşündüğünüz kaynağı belirsiz uygulamalar ile bulaşıyor. Cihazınıza Bankosy virüsü yüklendikten sonra telefonunuz ile ilgili bilgiler bir sunucuya aktarılıyor. Sonrasında bu merkezden telefonunuz ile ilgili birçok bilgi merkeze kolaylıkla iletilebiliyor. Virüsün çalışma prensibi ve konuyla ilgili daha detaylı teknik bilgi almak için altta yer alan kaynak linkine göz atabilirsiniz. Gelelim bu virüsün nasıl temizlendiğine. Bu konu hakkında kesin bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak uzmanlar bu ve benzeri zararlı yazılımlardan korunmak için işletim sistemi güncellemelerinin zamanında yapılmasını tavsiye ediyor. Ayrıca akıllı telefonlarınıza bir antivirüs uygulaması kurarak bu ve benzeri zararlı yazılımlardan kendinizi koruyabilirsiniz.
[alert headline="Uyarı!"]Kaynak[/alert]Blogumuza Abone Olun
Yeni Yazılar E-posta Adresinize Gelsin
Not: Gelen Maili Aktif Etmeyi Unutmayınız!

Yorum Gönder Blogger

 
Top